“MECLİS ÜYELERİNİ TEHDİT EDİYORLAR”

Tekpara GPR RADAR El Yapımı Alan Tarama Dedektörleri - Metal Dedektörü - Altın Arama Çubukları Fiyatları - Rezistivite Cihazı Modelleri Dedektör Dünyası
CHP’li belediyeler tarafından yapılacak projelerin merkezi hükümet tarafından engellendiği yönündeki iddialara ilişkin açıklamada bulunan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, belediyelerin vatandaşın yararına yönelik proje üretmediklerini, aksine hükümet yatırımlarını engellediklerini ve Belediye Başkanlarının AK Partili Belediye Meclis üyelerini tehdit ettiklerini ileri sürdü. “Bizim vatandaşın lehine olacak bir yatırımı baltaladığımız veya engellediğimizi göstersinler istifa ederim” diyen Yüksel, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası yapımının da merkezi hükümet tarafından durdurulduğuna ilişkin söylemlere karşılık; “AK Parti Belediyelerinin de aynı şekilde sözleşme gereği bekletildiğini kanıtlarsam bunu söyleyenler görevlerinden istifa edecekler mi?” diye sordu.
Haber Süleymanpaşa 13 Nisan 2018 Bu Haber 292 kişi tarafından okundu.

tekirdağ AK PARTİLİ YÜKSEL BAŞKAN  ALBAYRAK’A MEYDAN OKUDU

Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları, şehir hastanesi, kültür merkezi ve şehir genelindeki yatırımlar ve merkezi hükümetin yerel yönetimler tarafından yapılan yatırımları engellediğine yönelik iddialarla ilgili Yeni İnan Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.

 

“HÜKÜMET YATIRIMLARINI ENGELLEYEN, YEREL YÖNETİMLERDİR”

 

Belediyelerin vatandaşın yararına bir proje üretmediklerini ve hükümet yatırımlarını da engellediklerini ileri süren Yüksel, “Somut konuşalım. Onlar vatandaşı ilgilendiren bir proje yapmışlar da biz önlerini mi kesmişiz? Hükümet yatırımlarını engelleyen, yerel yönetimlerdir. Tekirdağ Diş Hastanesi günde 800 hastaya bakıyor ve altyapısı yok. Her gün 3-4 tane vidanjörle o suyun çekilmesi gerekiyor. Şehir Hastanesi’nin yapılacağı yerde bir su hattı var. Bu işi yapmamak için 40 dereden su getirdiler. Yatırımları engelleyenler kim bunu araştırmak gerek. Biz, şu yatırımı yapacaktık da hükümet bize engel oldu diye bir tane bulsunlar. O gün istifa ederim. Bizim  vatandaşın lehine olacak bir yatırımı baltaladığımız veya engellediğimizi göstersinler istifa ederim” dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının yapımına ve inşaatın durdurulmasına da değinen Yüksel, belediye yönetimini sert şekilde eleştirerek, Başkan Albayrak’a sordukları soruların cevaplarını alamadıklarını söyledi.

 

“İSTİFA EDECEKLER Mİ?”

 

“Belediye hizmet binası inşaatının bizim engellediğimizi söylüyorlar. AK Parti Belediyelerinin de aynı şekilde sözleşme gereği bekletildiğini kanıtlarsam bunu söyleyenler görevlerinden istifa edecekler mi?” diyen Yüksel,  hizmet binası inşaatının, öncelikli yatırım planlaması dahilinde altyapı ve yol hizmetlerine öncelik verilmesi nedeniyle durdurulduğunu ve bütün belediyelerde aciliyeti olmayan  bina yatırımlarının durdurulduğunu dile getirdi.

 

“ÇOK YÜKLÜ MİKTARDA PARALARI VAR. AMA DÖNGÜ YATIRIMA GELMİYOR”

 

Asıl sorunun;  Büyükşehir Belediye Hizmet binasının maliyetinin diğer kamu yatırımlarına göre çok daha fazla olduğunu söyleyen Yüksel,  “Tekirdağ Büyükşehir Belediye binasının,  aynı tarihlerde yapılan kamu binalarıyla değerlendirildiğinde yüzde 60 daha pahalı olduğunu görebiliyoruz. Aynı tarihte ihaleye çıkan Kaymakamlık, Valilik, Çevre Müdürlüğü gibi kamu binalarının metrekare maliyetini çıkartın, toplayın toplam sayıya bölün ve ortak bir metrekare bulun. Ben hesapladım ve  bin lira buldum. Sonra aynı tarihlerde yapılan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi binasının ihalesine baktığımızda ise bin 600 lira. Yüzde 60 daha pahalı. 100 liralık bir binayı AK Partili belediyeler yada  hükümet yaptığında  maliyeti 40 lira Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yaptığında maliyeti 100 lira. Elinizde ki 1 buçuk milyarlık devasa bütçeyi doğru planlayamayacaksanız. İller Bankası ile yapılan sözleşmede öncelikli yatırımlar kısmında, olmayan bir yatırımın durma ihtimaline karşı kenarda ekstra  bir ödenek bekletmeyeceksiniz. Sonra ihaleyi iptal etmek için bir bahane arayacaksınız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yaptığı ihaleyi iptal etti. O ihale KDV dahil 170 milyon  liraydı. İhaleyi iptal ederken de yaklaşık 40 trilyonluk bir bedelle müteahhitle anlaşıp, devreden çıkardılar. Şimdi tekrar ihaleye çıkıyorlar. Aynı ihale şimdi 250 milyona çıkacak. Kadir Albayrak’a; ‘Aralık sonu itibarı ile bankada kendi kurumlarınıza ait kaç TL nakit paranız var’ diye sordum. Hala sorumu yanıtlamadı. Ortada rakamlar var. Türkiye şartlarında ihale yüzde 60 daha  pahalıya verilmiş. Ama müteahhit hala ben zarar ediyorum diyor neden? Müteahhite gitmeyen para mı var? O ihale iptal ediliyor. Tekrar ihale hazırlığı yapılıyor. İddiamız şu yönde;  Büyükşehir Hizmet binası yapımında yüzde 60 daha pahalı olan o ihale şimdi yüzde 100 daha pahalıya verilecek ve o işi bitirecek kenarda da paraları var. Yoksa Cüneyt Yüksel, yalan söylüyor bizim böyle bir paramız yok desin yada ne kadar para varsa söylesin. Çok yüklü miktarda paraları var. Ama döngü yatırıma gelmiyor.  Neresinden tutsak elde kalıyor” şeklinde konuştu

 

“MECLİS ÜYELERİNİ TEHDİT EDİYORLAR”

 

Belediye Başkanlarının  AK Partili Belediye Meclis üyelerini de tehdit ettiğini iddia eden Yüksel,  “Belediye meclis üyelerimizi tehdit ediyorlar. Kendilerini eleştiren kim varsa zabıta gönderiyor. Belediye Başkan Yardımcılarını arattırıp bu adama iş vermeyeceksiniz, yoksa bizi tanımayacaksınız diyor. Onların zihniyeti bu şekilde. Eğer AK Partili Meclis üyelerinin tehdit edildiğiyle ilgili iftira atıyorsak dava açsınlar” ifadelerini kullandı.

 

“DESTEK İSTERLERSE HER ZAMAN HAZIRIZ”

 

Millete hizmet amacıyla yapılan her yatırımı destekleyeceklerini ifade eden Yüksel,  belediye tarafından kendilerinin destekleyerek, yardım edecekleri bir proje gelmediğini söyledi.

 

Gerek Büyükşehir Belediyesi gerek Süleymanpaşa Belediyesi’nden sahil projesi dışında kendilerine getirdikleri bir proje önerisi olmadığını aktaran Yüksel, “Sahil projesi olarak getirdikleri de tam hazırlanmış bir şey değil. Ayrıca sahil projesini de Süleymanpaşa Belediyesi değil, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin yapması gerek. Bize gelen bir talep olduğunda da hemşerilerimizi ilgilendirecek hangi proje olursa biz sonuna kadar varız.  Şarköy Belediye Meclis üyeleri ve oda başkanı Şarköy ile yapılması gereken bir yatırım ile ilgili bize geldiklerinde dosyaların hepsini biz takip ettik. Tekirdağ merkezde bizlere elle tutulur bir proje verilip de desteğinize ihtiyacımız var. İşi hızlandırmamız gerekiyor denildiğinde biz her zaman varız. Destek isterlerse her zaman hazırız. Açık ve net şekilde söylüyoruz . Milletimize yapılacak her türlü hizmette askeriz. Bu konuyla ilgili bize söylenen talebi emir telakki eder, gereğini yaparız” sözlerini kullandı.

 

YEREL YÖNETİMLER KENDİ ARALARINDA KOORDİNE OLAMIYOR

 

Yerel yönetimlerin kendi aralarında da ciddi bir koordinasyon problemi yaşadığını dile getiren Yüksel,  Pazar yeri konusundan, şehir trafiğine  kadar birçok alanda sonucu ve  vatandaşa yansıması düşünülmeyen uygulamalar yapıldığını dile getirdi.

 

ESNAF VE VATANDAŞ TRAFİK YÜZÜNDEN KAOS İÇERİSİNDE

 

Tekirdağ trafiğinin alt üst edildiğini hem esnafın hem de şehri kullananların büyük bir kaos içerisinde olduğunu vurgulayan Yüksel, “Tekirdağ trafiğini de alt üst eden Kadir Albayrak ve Ekrem Eşkinat’tır. Süleymanpaşa esnafı kan ağlıyor. Çarşıya giren 4 bin araç bin 500 araca düşürüldü.  Bunu bir marifet sayan Büyükşehir varken, bu konuyla ilgili ne yapabiliriz. Hem esnaf hem de çarşıyı kullanan vatandaş zor durumda. Bir caddesi olan başka alternatifi olmayan kentte,  tek yön uygulaması hangi akla mantığa sığar.  Tekira’nın arkasındaki çevre yolunun açılması da onların işi.Tekrar Amerika’yı keşfetmeye gerek yok, dalçık denilen sistemler var.  Çarşıya o araçlar girmediğinde esnaf kan ağlıyor. Aracı dışarıda bırakacak bir otopark alanı da göstermediler. 100 bin kişiye hizmet eden Perşembe pazarını da kaldıracaklar. Pazarı,  İsmail Yazıcı hattına taşıyacak. Peki 100 bin kişiyi İsmail Yazıcı’ya nasıl taşıyacaklar. Yol mu var araba mı var? Bunların derdi insanın derdi değil” diye konuştu

 

KÜLTÜR MERKEZİ 2 AY İÇERİSİNDE AÇILACAK

 

Vatandaşa yönelik her türlü yatırımın arkasında olduklarını ve kendilerinin de yatırımlara devam ettiklerini vurgulayan Yüksel, 480 yataklı Şehir Hastanesinin milletvekilleriyle birlikte yatak sayısının arttırılması için ciddi girişimlerde bulunduklarını belirtti. Şehir hastanesin de hafriyat çalışmalarına başlanacağını aktaran Yüksel, 25 yıldır tamamlanamayan Kültür Merkezi’nin 2 ay içerisinde açılacağını bildirerek şunları kaydetti:  “2 ay içerisinde açılacak. Tekirdağ’ın en güzel yatırımlarından biri olacak. Toplantı, tiyatro salonlarıyla harika bir kültür sarayı. 25 yıllık bir mazisi olan yatırım. Sistem maalesef davalar üzerine ilerliyor. Aynısını Saray’da da yaşıyoruz. Kapalı spor salonu meselesi var. 20 yıldır davası sürüyor. Çok şükür bitti müteahhitte hızlı ilerliyor. Çalışmalarımız, yatırımlarımız son hız devam edecek. Hizmet etmek için var olan bir teşkilatız ”

 

HABER: SERAP CÖMERTOĞLU

Size Özel Yeni Model Otantik - Özel Tasarım Takılar ve Aksesuarlar, kolye küpe bileklik modelleri en uygun takı fiyatları
 haberleriMARMARAEREĞLİSİ´NDE ´HOŞ GELDİN BEBEK´ PROJESİ SÜRÜYOR


GÜNDEM 20 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriHALK PLAJI GELİYOR


GÜNDEM 20 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ TSO YÖNETİMİ MECLİS’TE


GÜNDEM 20 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriİLHAMİ ÖZCAN AYGUN ADAYLIĞINI AÇIKLADI


GÜNDEM 20 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri1. TRAKYA TANITIM GÜNLERİ FUARI ANKARA’DA AÇILDI


GÜNDEM 20 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriYÜCEER, CHP KUZEY REN VESTFELYA BİRLİĞİNİ ZİYARET ETTİ


GÜNDEM 19 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriİL EMNİYET MÜDÜRÜ AYDIN’DAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ


GÜNDEM 19 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSİZ DE BİR ÇOCUĞUN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEK İSTEMEZ MİSİNİZ?


GÜNDEM 19 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMÜSİAD ERKEN SEÇİM KARARINI OLUMLU KARŞILADI


GÜNDEM 19 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri24 HAZİRAN 2018’DE YENİ BİR DÖNEM BAŞLAYACAK


GÜNDEM 19 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“SANAT ESERLERİMİZE YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ”


GÜNDEM 19 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTEKİRDAĞ HALKI CEZALANDIRILIYOR


GÜNDEM 18 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriACİL KURTARMA VE İLKYARDIM EKİPLERİNİN EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI


GÜNDEM 18 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriDAHA YAŞANABİLİR BİR SÜLEYMANPAŞA İÇİN BİR ARAYA GELDİLER


GÜNDEM 18 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri830 İŞÇİNİN TESKİ PERSONEL A.Ş’YE GEÇİŞİ TAMAMLANDI


GÜNDEM 18 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleri“DÜNYA HEMOFİLİ GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ”


GÜNDEM 18 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriBAKAN SOYLU'NUN KONVOYU ÖNÜNDE KAZA 6 KİŞİ YARALANDI


GÜNDEM 18 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKırklareli'de, "Tiyatro Akademi Bayramı" Başladı


GÜNDEM 21 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTeknosa’dan Kırklareli’nin Yeni Yaşam Merkezine Mağaza


GÜNDEM 21 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriÇerkezköy Gazisini Dualarla Karşıladı


GÜNDEM 21 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKırklareli’ndeki Atatürk Evi'ne minik öğrenci ilgisi


GÜNDEM 21 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriKeşanlı öğrencilerden TÜBİTAK'ta büyük başarı


GÜNDEM 21 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriHERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI


GÜNDEM 20 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriSAĞLIKÇILAR 400 FİDAN DİKTİ


GÜNDEM 20 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriTRAKYALI ÖĞRENCİLERDEN TÜBİTAK'TA BÜYÜK BAŞARI


GÜNDEM 20 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriMİNİK ÖĞRENCİLERDEN KARDEŞ OKULA DESTEK


GÜNDEM 20 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriAMATÖR BALIKÇILARA UYARI


GÜNDEM 19 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriPOLİS UYGULAMASINDAN KAÇAN SÜRÜCÜ, UYARI ATEŞİYLE YARALANDI


GÜNDEM 19 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
 haberleriUYUŞTURUCU TİCARETİNE 10 TUTUKLAMA


GÜNDEM 19 Nisan 2018
Süleymanpaşa haberleri
Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
çorlu emlak ilanları
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015