SPORCULAR 4 KATEGORİDE MÜCADELE EDECEK

Tekirdağ Estemed Kusursuz Bir Cilt İçin

Haber Çerkezköy 9 Ağustos 2017 'te güncellendi. 548 defa okundu.


 Çerkezköy Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Taekwondo Turnuvası ile Çerkezköy'de Taekwondo heyecanı yaşanacak.

İLÇE BAZINDA İLK ÇERKEZKÖY’DE GERÇEKLEŞTİ

Uluslararası alanda ilçe bazında ilk olarak Çerkezköy'de düzenlenen ve geleneksel hale getirilen Taekwondo Turnuvası’na bu yıl 8 misafir ülke ve 20 ilden toplam 350 sporcu katılacak.

26-27 Ağustos 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan turnuvanın müsabakaları, İstasyon Mahallesinde bulunan 29 Ekim Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek.

9 ÜLKEDEN MİSAFİR SPORCULAR KATILACAK

26 Ağustos Cumartesi günü saat 09.00’da başlayacak olan Taekwondo Şampiyonası’nda müsabakalar 27 Ağustos Pazar günü tamamlanacak. Ödül töreninin düzenleneceği şampiyonada birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncüye kupa ve madalya verilecek.

Şampiyonaya Bosna Hersek, Ürdün, İran, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Sırbistan ve Irak ülkelerinden yaklaşık 80 yabancı sporcu; 20 ilimizden de yaklaşık 270 sporcu olmak üzere toplam 350 sporcu katılacak.

Şampiyonada sporcular Büyük Erkekler, Büyük Bayanlar, Genç Erkekler, Genç Bayanlar, Yıldız Erkekler, Yıldız Bayanlar, Minik Erkekler ve Minik Bayanlar olarak 4 kategoride mücadele edecekler.

Tüm dünya bir gün Türk Tohumu kullanacak

SPORCULAR 4 KATEGORİDE MÜCADELE EDECEK

Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun üst düzeyde temsil edileceği turnuvanın ilk günü açılış ve seremoni ile başlayacak.

Turnuvanın ilk gününde (26 Ağustos Cumartesi) Minik Erkekler 27 Kg, Minik Bayanlar 27 Kg, Minik Erkekler 40 Kg, Minik Bayanlar 33 Kg, Yıldız Erkekler 33 Kg, Minik Bayanlar 36 Kg, Genç Erkekler 55 Kg, Yıldız Bayanlar 33 Kg, Genç Erkekler 63 Kg, Genç Bayanlar 44 Kg, Genç Erkekler 68 Kg, Genç Bayanlar 55 Kg ve Büyük Bayanlar 53 Kg müsabakaları gerçekleşecek.

Dereceye giren sporcular, aynı gün düzenlenecek ödül töreninde madalyalarını alacak.

DERECEYE GİREN SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLECEK

Turnuvanın ikinci gününde (27 Ağustos Pazar günü) ise Yıldız Erkekler 49 Kg, Yıldız Bayanlar 37 Kg, Yıldız Erkekler 37 Kg, Yıldız Bayanlar 52 Kg, Genç Erkekler 48 Kg, Genç Bayanlar 49 Kg, Büyük Erkekler 54 Kg, Genç Bayanlar 59 Kg, Büyük Erkekler 63 Kg, Genç Bayanlar +68 Kg, Büyük Erkekler 74 Kg ve Büyük Bayanlar 57 Kg müsabakaları yapılacak.

Turnuvada ayrıca, Çerkezköylü Milli sporcular Kübra Kepenek, Semanur Kepenek ve Samet Ayaz da mücadele edecek. Turnuvanın ikinci gününde de dereceye giren sporcular için ödül töreni düzenlenecek.

Prefabrik & Çelik Evlerde Ekonomik Sağlam Çözümler Adalı İnşaat
facebooktwitterrsssanalbasin.com üyesidir
online alışveris

59.COM.TR ve alt sayfalarında gezdiğinizde kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. Sitede yer alan her türlü yazılı ve görsel materyalin kaynak belirtmeden izinsiz kopyalanması ve kullanılması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. Her Hakkı Saklıdır. © 2015 TASARIM muhabbet.org