Alpagut Engin'den Vurgu: Edirne Esnafının Zam Talepleri ve İktidar Eleştirisi

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, Edirne esnafının simit fiyatlarındaki taleplerine dikkat çekerek, ekonomik sıkıntılara vurgu yapıyor. Engin, esnafın zam talebine rağmen vatandaşın alım gücünü düşünerek zam yapmadıklarını ifade ediyor.

Alpagut Engin'den Vurgu: Edirne Esnafının Zam Talepleri ve İktidar Eleştirisi

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, Edirne esnafının simit fiyatları konusundaki taleplerine dikkat çekerek, ekonomik sıkıntılara vurgu yaptı. Engin, Edirne'deki esnafın simide zam talebinde bulunsa da vatandaşın alım gücünü düşünerek zam yapmadıklarını ifade etti. Başkan Engin, bu durumu "Vatandaşımız ekmeği kredi kartıyla alır noktaya getirildi" sözleriyle özetledi.

Ekonomide ve siyasette derinleşen krizin, vatandaşın alım gücünü olumsuz etkilediğini belirten Başkan Engin, Edirne esnafının simide zam talebinin, vatandaşın alım gücünün azalmasından kaynaklandığını söyledi. Ayrıca, simit fiyatlarındaki artışın esnaf tarafından uygulanmamasının, ekonomik zorlukların bir yansıması olduğunu dile getirdi.

Başkan Engin, yaptığı açıklamada şunları ifade etti: "Vatandaşımızın alım gücü o kadar düştü ki ekmeği dahi kredi kartıyla alır noktaya getirildi. Kendi kendine yeten bir ülkeden, temel gıda ürünlerini ithal eden bir ülkeye dönüştürüldük. Mercimeği, mercimeği sonradan tanıyan Kanada’dan ithal ediyoruz. Her yerimiz mera. Ama canlı hayvan ithalatı yapıyoruz. Üreticimiz üretemez hale geldi. Vatandaşımız eti, sütü, peyniri alamaz hale getirildi. Bu kötü yönetime mecbur değiliz. 31 Mart bu yönetime ders vermek için önemli bir fırsat."