Beyza Akkaya, Avrupa Karate Şampiyonası'nda Zirvede

Çanakkale Geçilmez Spor Kulübü'nün milli sporcusu Beyza Akkaya, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te düzenlenen 51. Avrupa Ümit, Genç ve U21 Karate Şampiyonası'nda Ümit -47 kg Kumite dalında Avrupa Şampiyonu oldu. İlk turu bay geçen Akkaya, sırasıyla Yunanistan, Fransa ve Güney Kıbrıs rakiplerini mağlup ederek finale yükseldi ve finalde Sırp rakibini 7-2 yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

Beyza Akkaya, Avrupa Karate Şampiyonası'nda Zirvede

Tiflis, Gürcistan'da düzenlenen 51. Avrupa Ümit, Genç ve U21 Karate Şampiyonası'nda Türkiye'nin gururu Beyza Akkaya, üstün performansıyla Avrupa Şampiyonu olmayı başardı. Çanakkale Geçilmez Spor Kulübü'nün başarılı sporcusu, -47 kg Ümit Kumite kategorisinde altın madalyaya ulaşarak, ülkemizin gururu oldu.

Şampiyonada seri başı olarak ilk turu bay geçen Akkaya, ikinci turda Yunanistan'dan gelen rakibini 3-0, üçüncü turda Fransa'dan gelen rakibini 2-0 ve dördüncü turda Güney Kıbrıs'tan gelen rakibini 2-0 mağlup ederek adını finale yazdırdı. Final mücadelesinde Sırbistan'ın güçlü rakibini 7-2 yenerek altın madalyanın sahibi olan Akkaya, İstiklal Marşımızı şampiyona alanında gururla dinletti.

Bu büyük başarıyla ilgili olarak Çanakkale Geçilmez Spor Kulübü ve Türkiye Karate Federasyonu, Akkaya'yı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. Beyza Akkaya'nın bu başarısı, genç sporcumuzun uluslararası arenada ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiğinin ve geleceğin parlak olduğunun bir kanıtı oldu.