BULGARİSTAN ARDİNO’LU EMEKLİLERDEN ANLAMLI ZİYARET

BULGARİSTAN ARDİNO’LU EMEKLİLERDEN ANLAMLI ZİYARET

Bulgaristan Ardino Emekliler Kulübü’nün üyeleri, Kırklareli’ne kültürel gezi amaçlı bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Kırklareli Belediyesi ile aynı zamanda Kardeş Belediye olan Bulgaristan Ardino İlçesi Belediyesi’nin mali desteği ve Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen gezide iki gün boyunca kent merkezinin tarihi ve kültürel noktaları ziyaret edildi.

Sabahattin Ali’ye doğduğu topraklardan selam getirdiler

Ardino Emekliler Kulübü temsilcileri ilk ziyaretlerini İstasyon Caddesi’nde yer alan dünyaca ünlü şair ve yazar Sabahattin Ali’nin büstüne yaptılar; çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulundular.

Sabahattin Ali’nin doğduğu yer olan ve günümüzde Bulgaristan sınırları içerisinde yer alan Ardino(Eğridere) ilçesinden ayrıca getirdikleri toprağı büstün önüne bırakan temsilciler, hayatını kaybettiği Kırklareli’de yaşatılan Sabahattin Ali’ye vefalarını ve özlemlerini dile getirdiler.

Kulüp temsilcileri daha sonra Yayla Mahallesi’nde bulunan Kırklareli Atatürk Evi ve Ali Rıza Efendi Kültür Evi’ni gezdiler. İki günlük gezi sonunda güzel ve anlamlı izlenimler edindiklerini ifade eden Ardino Emekliler Kulübü Başkanı Güner Mümün konukseverliği ve ilgisi için Kırklareli Belediyesi personeline ve değerli katkıları için Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’na teşekkürlerini sundular.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu yaptığı açıklamada; “Ardino ile samimi ve güzel ilişkilerimiz var. Kültürel işbirliklerimiz devam ediyor. Kardeş belediyemizin, şehrimize olan ziyareti bizleri oldukça memnun etti. Bilindiği üzere vatan şairimiz Sabahattin Ali’nin büstünü, 2015 yılında, onun doğduğu yer olan Ardino şehrine hep birlikte dikmiştik. Ortak değerlerimizle birlikte, geleceğe yönelik çalışmalarımız ve dostane ilişkilerimiz artarak devam edecek” dedi.