CANDAN YÜCEER, TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAY ADAYI OLDU

CANDAN YÜCEER, TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAY ADAYI OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 4 dönem Tekirdağ Milletvekilliği yapmış olan Dr. Candan Yüceer, CHP Tekirdağ İl Başkanlığı önünde düzenlenen basın toplantısıyla CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı'nı açıkladı. Soğuk havaya rağmen yüzlerce partili ve basın mensubunun katıldığı açıklamada duygusal anlar yaşandı.

Yüceer, konuşmasına destekleyenlere teşekkür ederek başladı: "Bu soğuk günde mavi gözlü şehrim Tekirdağ’ımın on bir ilçesinden bana inanarak, bana güvenerek destek için gelen aynı toprağa basmaktan, aynı havayı solumaktan mutluluk ve gurur duyduğum o güzel yürekli hemşehrilerim hepiniz hoş geldiniz."

Siyasette ve iş hayatında edindiği deneyimleri vurgulayarak devam eden Yüceer, Tekirdağ'ın sorunlarına çözüm bulmayı ve şehri daha yaşanabilir kılmayı amaçladığını belirtti: "Tekirdağ’ın geleceğine dair büyük bir umut ve heyecanla, Tekirdağ’ı en yaşanabilir il yapmak amacıyla çıkıyoruz bu yola."

Seçimde Tekirdağ'ın çeşitli ilçelerini kazanmayı hedeflediklerini ifade eden Yüceer, "Geçtiğimiz yerel seçimlerde 4 belediyemizi kaybettik. Bizler yine 12-0 yapmak için yola çıkıyoruz. Hedefimiz Süleymanpaşa’yı, Kapaklı’yı, Marmaraereğlisi’ni, Hayrabolu’yu yeniden kazanmaktır" şeklinde konuştu.

Son olarak, Tekirdağ'ın potansiyelini en iyi şekilde değerlendirerek şehri örnek bir kent haline getirmeyi amaçladığını belirten Yüceer, "Tekirdağ’ın bütün zenginliklerini, kaynaklarını, güzelliklerini halkımızın hizmetine kullanmak için adayım" ifadelerini kullandı. Yüceer'in açıklamasının ardından CHP Tekirdağ İl Teşkilatı, Yüceer'e destek mesajları verdi.