ÇBKF 1- 2 FEVZİPAŞASPOR

Tekirdağ U17 Futbol Ligi Play-Off Grubu 3. haftasında Fevzipaşaspor, Çorlu Belediyesi Şehir Stadı’nda konuk olduğu Çorlu Belediye Futbol Kulübü’nü 2-1 yendi..... Baştan sona dinamik bir tempoda geçen müsabakada ilk yarı 19. dakikada Fevzipaşaspor’dan bir oyuncu, ikinci yarı başında da ÇBFK’dan bir oyuncu KIRMIZI KART görerek oyun dışında kaldılar.

ÇBKF 1- 2 FEVZİPAŞASPOR

Tekirdağ U17 Futbol Ligi Play-Off Grubu 3. haftasında Fevzipaşaspor, Çorlu Belediyesi Şehir Stadı’nda konuk olduğu Çorlu Belediye Futbol Kulübü’nü 2-1 yendi.

Baştan sona dinamik bir tempoda geçen müsabakada ilk yarı 19. dakikada Fevzipaşaspor’dan bir oyuncu, ikinci yarı başında da ÇBFK’dan bir oyuncu KIRMIZI KART görerek oyun dışında kaldılar. 

 

Dakika 3:  ÇBFK’nın atağında Yusuf İslam Arıcı sağ kanattan hızla girerek topu ortaladı arka kale direğinde Efe Türker Ünal kale sahası içinden vuruşunda top kaleci topu kornere çeldi.

 

GOL! Dakika 4:  Fevzipaşa Spor'un golü geldi 

Fevzipaşaspor’un atağında Boran Sabuncu orta sahadan aldığı topu hızla ileri kadar sürerek ceza sahası sağ çaprazından ortaya benzer bir şut çekti. Top üst köşe direğinden girerek ağlarla buluştu.

 

ÇBFK 0 - 1 Fevzipaşaspor

 

Dakika 5 : Fevzipaşaspor’dan Boran Sabuncu Sarı Kart gördü.

Dakika 9 : Fevzipaşaspor’dan Tahir Bozkurt Sarı Kart gördü. 

Dakika 14 : ÇBFK’dan Recep Can Önder Sarı Kart gördü.

 

KIRMIZI KART 19.’uncu dakikada Fevzipaşaspordan Tahir Bozkurt  ikinci  Sarı Kart’tan  KIRMIZI KART görerek oyun dışında kaldı.Fevzipaşaspor bu dakikadan sonra 10 kişi olarak maça devam etti. Fakat oyunun temposu düşmedi.

 

Dakika 38 : Fevzipaşaspor'un atağında Kubilay Hakkı Tufan sağ kanattan aldığı topu hızla ileri sürerek ceza sahası sol çaprazından kaleye sert bir şut çekti. Top kaleci Enes Yılmaz’da kaldı. 

 

39.’uncu dakikada maçın hakemi Hikmet Ayberk Han Tiryaki oyuna 3 dakika ilave etti.

KIRMIZI KART Dakika 40 + 2'de ÇBFK’dan Recep Can Önder  2. Sarı Kart’tan KIRMIZI KART  alarak oyun dışında kaldı. 

  

İlk yarı sona erdi. İlk yarı sonucu : ÇBFK 0 - 1 Fevzipaşaspor

ÇBFK ikinci yarıya 10 kişi olarak başlamasına ve 44. dakikada da 2 farkla skorda geri düşmesine rağmen oyunun temposunu düşürmedi aksine baskılarını artırdı.

 GOL! Dakika 44 : Fevzipaşaspor'un 2. golü geldi.

Sağ kanattan Boran Sabuncu’nun yaptığı korner atışına kale sahası önünde Arda Candan’ın yükselerek yaptığı kafa şutuyla meşin yuvarlak ağlarla buluştu.

 GOL! Dakika 47: ÇBFK’nın golü geldi. 

ÇBFK’nın atağında sağ kanattan hızla giren Efe Türker Ünal ceza sahasından ortaladığı topu sol kanatta, geriden  hızla koşarak gelen Ozan Emre Karaboğa ceza sahasından çektiği sert şutta meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu.

 

ÇBFK 1 - 2 Fevzipaşaspor 

Oyunun yüksek temposu ve iki takımın gol arayışları son dakikalara kadar sürdü.

79.’uncu dakikada maçın hakemi oyunu 6 dakika ilave etti. 

 

İlave edilen süre içinde de başka gol olmayınca müsabakanın hakemi Hikmet Ayberk Han Tiryaki maçın bitiş düdüğünü çaldı.

Maçın sonucu: ÇBFK 1 - 2 Fevzipaşaspor 59.com.tr