CEM AVŞAR: HÜKÜMET, HASTANE KUYRUKLARINI ONLİNE'A ÇEVİREREK SORUNU ÇÖZMÜŞ GİBİ GÖSTERİYOR

CEM AVŞAR: HÜKÜMET, HASTANE KUYRUKLARINI ONLİNE'A ÇEVİREREK SORUNU ÇÖZMÜŞ GİBİ GÖSTERİYOR

Tekirdağ DEVA Partisi Milletvekili Cem Avşar, sağlık sistemine yönelik eleştirilerde bulunarak, hükümetin hastane kuyruklarını online hale getirerek sorunu çözmüş gibi gösterdiğini ifade etti. Milletvekili Avşar, özellikle evde bekleyen çaresiz hastaların durumuna dikkat çekti.

Avşar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Hastane kuyruklarını bitirmekle övünen iktidar, o kuyrukları şimdi online’a çevirdi. Hastayı; çaresiz, dermansız evde beklettiriyor. 'Giderlerse gitsinler', 'bunlar paracı, para için gidiyorlar' diyen hükümet, doktorlarımızdan özür dilemeli ve her gün daha da büyüyen bu sorun yokmuş gibi davranmayı bırakarak, acil çözüm üretmelidir."

Sağlık sistemindeki aksaklıklara dikkat çeken Avşar, hastaların mağduriyetlerine karşı duyarlılık gösterilmesi ve sorunların gerçekçi bir şekilde ele alınması gerektiğini vurguladı. Avşar, hükümetin sağlık politikalarının gözden geçirilmesi çağrısında bulunarak, sorunların çözümü için acil adımlar atılması gerektiğini belirtti.