CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, TBMM'nin 104. Yılını ve 23 Nisan'ı Kutladı

CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, TBMM'nin 104. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yazgan, TBMM'nin dünya mazlumları için ilham kaynağı olduğunu ve çocuklara olan sevgi ve güveni vurguladı.

CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, TBMM'nin 104. Yılını ve 23 Nisan'ı Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) kuruluşunun 104. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, TBMM'nin dünya mazlumlarına ilham kaynağı olduğunu ve milletin iradesine vurgu yaptı.

Yazgan mesajında, "23 Nisan 1920'de, Türk halkının egemenliğini eline alarak dünyaya ilan ettiği gün, TBMM'nin açılmasıyla taçlanmıştır. Meclisimiz, eşsiz özellikleriyle dünyanın tüm mazlum milletlerine örnek olmuştur," dedi. CHP'li vekil, TBMM'nin açıldığı günün, Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmesinin, çocuklara duyulan sevgi ve güvenin bir göstergesi olduğunu belirtti.

Mesajında ayrıca, "Çocuklarımız için çalışmaya devam edeceğiz. Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ilk Meclisimizin üyelerini ve kahramanlarımızı saygıyla anıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın 23 Nisan," ifadelerini kullandı.

Yazgan, TBMM'nin ulusal egemenliğin, bağımsızlığın ve çocukların umudu olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin aydınlık geleceği için umutla dolu bir mesaj verdi. Bu önemli günde, Türk Milletinin ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı sevinçle kutladığını ifade etti.