CHP Kırklareli Milletvekili'nden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir basın açıklaması yaparak, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıl dönümünü ve Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği bu önemli günü gururla kutladığını belirtti.

CHP Kırklareli Milletvekili'nden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir basın açıklaması yaparak, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıl dönümünü ve Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği bu önemli günü gururla kutladıklarını belirtti.

Milletvekili Gündoğdu, açıklamasında, "104 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde başlatılan çağdaşlaşma yolculuğu, Cumhuriyetimizin kuruluşu ve devrimleriyle devam etmiştir," dedi. Ayrıca, TBMM'nin açılışıyla birlikte Türk milletinin modern ve aydınlık bir yolculuğa başladığını vurguladı.

Vecdi Gündoğdu, Atatürk'ün TBMM'yi Türk milletinin kendini idare etme şuurunun canlı bir timsali olarak nitelendirdiğini hatırlatarak, 23 Nisan'ın dünya çocuklarına barış ve kardeşlik mesajları verdiği özel bir bayram olduğunu ifade etti. Milletvekili, çocukların Türkiye Cumhuriyeti'ni geleceğe taşıyacak en değerli varlık olduğunu ve onlara daha güzel bir Türkiye bırakma çabalarının süreceğini belirtti.

Basın açıklamasında ayrıca, TBMM'nin kuruluşunun ve 23 Nisan'ın öneminin altını çizen Gündoğdu, "Bu anlamlı gün, bizleri aydınlık yarınlara taşıyacak, geleceğimizin ışığı çocuklarımıza Mustafa Kemal Atatürk tarafından armağan edilmiştir," diyerek sözlerini noktaladı.

Vecdi Gündoğdu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarken, Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm milli mücadele kahramanlarını şükran ve özlemle andığını dile getirdi.