CHP Milletvekili Ahmet Baran Yazgan'dan Zakir Tercan'a Yapılan Saldırıya Sert Tepki: Organize Pusuya Karşı Birlikte Duracağız

CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, eski MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan'a yapılan saldırıyı sert bir dille kınadı. Yazgan, saldırıyı "haince kurulmuş organize bir pusu" olarak nitelendirerek tepki gösterdi ve siyasetin saldırılarla yönlendirilmesine izin vermeyeceklerini vurguladı.

CHP Milletvekili Ahmet Baran Yazgan'dan Zakir Tercan'a Yapılan Saldırıya Sert Tepki: Organize Pusuya Karşı Birlikte Duracağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, eski MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan'a yapılan saldırıyı sert bir dille kınadı. Yazgan, saldırıyı "haince kurulmuş organize bir pusu" olarak nitelendirerek tepki gösterdi.

Yazılı bir açıklama yaparak görüşlerini dile getiren CHP'li Yazgan, 9 Nisan akşamı Zakir Tercan'a yapılan çirkin saldırıyı üzüntüyle öğrendiğini belirtti. Söz konusu saldırının, haince planlanmış ve organize edilmiş bir pusuya dönüştüğünü vurgulayan Yazgan, gece karanlığında gerçekleştirilen bu saldırının sadece Tercan'ı değil, Edirne'deki siyaseti yapan herkesi hedef aldığını ifade etti.

Siyasetin saldırılarla yönlendirilmesine izin vermeyeceklerini vurgulayan Yazgan, siyaseti her zaman Edirne'nin ve Edirnelilerin üstün yararı için yapmaya devam edeceklerini belirtti. Halkın huzurunu hedef alan bu saldırıyı kınayan Yazgan, Zakir Tercan'a geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ayrıca, saldırının faillerinin bulunması ve adaletin sağlanması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Yazgan, konunun takipçisi olacaklarını ve Edirne'nin milletvekili olarak bu süreci yakından izleyeceklerini sözlerine ekledi.