CHP'li Faik Öztrak'tan Brüksel Ziyareti: NATO-PA Toplantılarının Detayları

CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, NATO-PA ortak toplantıları için Brüksel'e gerçekleştirdiği ziyarette İtalyan delegasyonuyla önemli görüşmelerde bulundu. Savunma ve güvenlik işbirliği konularını ele alan toplantının ardından, Ekonomi ve Güvenlik Komitesi Başkanı olarak yönettiği oturumlarda NATO'nun Güney Stratejisi ve Hint-Pasifik bölgesindeki gelişmeleri değerlendirdi.

CHP'li Faik Öztrak'tan Brüksel Ziyareti: NATO-PA Toplantılarının Detayları

CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, NATO-PA ortak toplantıları kapsamında Brüksel'e gerçekleştirdiği ziyarette, İtalyan delegasyonu ile önemli görüşmelerde bulundu. Öztrak, savunma ve güvenlik işbirliği konularını ele aldığı toplantının ardından, Ekonomi ve Güvenlik Komitesi Başkanı olarak yönettiği oturumlarda NATO'nun Güney Strajesi ve Hint-Pasifik bölgesindeki gelişmeleri değerlendirdi.

Brüksel'deki yıllık ortak toplantıların üçüncü gününde, NATO'nun askeri öncelikleri ve mevcut operasyonlardaki son durumu tartıştıklarını belirten Öztrak, İttifak'ın temel değerleri ve demokratik ilkelerin de gündemde olduğunu ifade etti.