DERİN ÇATAK ŞEHİTLERİ ANILDI

DERİN ÇATAK ŞEHİTLERİ ANILDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 1912 yılında Malkara ilçesine bağlı Sağlamtaş Mahallesi'nde bulunan Derin Çatak Mevki'nde, işgalci Bulgar birlikleri tarafından kandırılarak infaz edilen vatandaşlar anısına düzenlenen anma törenine katıldı. Sağlamtaş Şehitliği'nde gerçekleşen törende, Derin Çatak Şehitleri saygı ve rahmetle anıldı.

Başkan Albayrak, Derin Çatak Şehitleri'nin anısını yaşatmak amacıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, "Bugün, Derin Çatak Şehitleri'ni unutmadık. 1912 yılında, işgalci Bulgar birlikleri tarafından aldatılarak bu topraklarda şehit edilen vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz. Bu anlamlı günde başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü, vatanımız uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi de saygı, şükran ve rahmetle anıyorum" dedi.

Törenin her yıl kusursuzca organize edildiğine vurgu yapan Başkan Albayrak, Sağlamtaşlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne ve bölge halkına teşekkürlerini iletti. Dernek ve vatandaşların duyarlılığı sayesinde, bu tür anma törenlerinin düzenlenmesinin önemli olduğunu belirten Başkan Albayrak, birlik ve beraberliğin şehitlerin anısını yaşatmak adına önemli olduğunu ifade etti.