DEVA Partili Avşar’dan Anayasa Eleştirisi: 'Gerçek Niyetler Açığa Çıktı'

DEVA Partisi Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar, Türkiye'nin anayasal düzenlemelerine yönelik tartışmalarda hükümetin tutarsızlıklarını eleştirdi ve anayasa değişikliklerinin ülkenin gerçek sorunlarını örtbas etmek için kullanıldığını iddia etti.

DEVA Partili Avşar’dan Anayasa Eleştirisi: 'Gerçek Niyetler Açığa Çıktı'

DEVA Partisi Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar, Türkiye'nin anayasal düzenlemeler konusunda yaşanan tartışmalara dair önemli eleştirilerde bulundu. Avşar, mevcut anayasanın toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkındaki maddelerine atıfta bulunarak, hükümetin bu konudaki tutarsızlıklarını vurguladı.

Milletvekili Avşar, Anayasa'nın 34. maddesini hatırlatarak, "Herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir,” diyerek, hükümetin bu maddeye uygun hareket etmediğini belirtti. Avşar, hükümetin "Türkiye’yi yeni, sivil, demokratik, özgürlükçü bir anayasa ile donatacağız" vaadinde bulunmasına rağmen, gerçekte böyle bir dertlerinin olmadığını ifade etti.

Cem Avşar, yapılan anayasa tartışmalarının Türkiye’nin gerçek sorunlarını perdelemek amacıyla bir "sis bombası" olarak kullanıldığını iddia etti. Milletvekili, "Bu fotoğrafta gösteriyor ki böyle bir dertleri yok. Amaç Anayasa tartışmasını Türkiye’nin gerçek sorunlarını perdelemek için bir sis bombası olarak kullanmak," şeklinde konuştu.