Edirne Milletvekili Ün, TBMM'nin 104. Yılını ve 23 Nisan'ı Kutladı

Edirne Milletvekili Ediz Ün, TBMM'nin açılışının 104. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı. Ün, Atatürk'ün liderliğinde TBMM'nin Türk ve mazlum milletler için önemini ve çocuklara armağan edilen bu özel günün anlamını vurguladı.

Edirne Milletvekili Ün, TBMM'nin 104. Yılını ve 23 Nisan'ı Kutladı

Edirne Milletvekili Ediz Ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamak amacıyla bir basın açıklaması yayınladı. Milletvekili Ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Türk Milleti'nin iradesinden aldığı güçle sadece Türkiye'nin değil, mazlum milletlerin kaderini değiştiren bir kurum olarak öne çıktığını vurguladı.

Ün mesajında, “23 Nisan’lar çocuklarımız için sevinç, milletimiz için övünç günüdür” diyerek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Türkiye'nin bağımsızlığı ve cumhuriyetin kuruluşu için gösterdikleri çabaları anma gerekliliğini dile getirdi. Milletvekili, Meclis'in mazlum milletlere örnek olduğunu ve Atatürk’ün bu özel günü çocuklara armağan ederek liderlik özelliklerini sergilediğini belirtti.

Ayrıca, Ün açıklamasında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin sadece işgalcilere karşı değil, iç hainlere karşı da mücadele verdiğini ve zorluklara rağmen zaferin elde edildiğini anlattı. TBMM’nin kurtuluş ve kuruluşun merkezi olduğunu ve bugün de aynı kararlılıkla Türkiye'nin geleceğine yön vermeye devam ettiğini ifade etti.

Edirne Milletvekili Ediz Ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104'üncü yıldönümünde, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehit ve gazileri saygıyla andığını belirterek, tüm çocukların ve vatandaşların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladığını ifade etti.