Edirne Valiliği Halk Tipi Ekmek Fiyatını Açıkladı

Edirne Valiliği, halk tipi ekmeğin fiyatının değişmediğini ve kilogram fiyatının 37,50 TL, 200 gram ekmeğin ise 7,50 TL olduğunu açıkladı. Ticaret Odası Başkanı'nın daha önce duyurduğu fiyat artışıyla ilgili henüz yeni bir fiyat tarifesi valiliğe ulaşmadığı belirtildi.

Edirne Valiliği Halk Tipi Ekmek Fiyatını Açıkladı

Edirne Valiliği, halk tipi ekmeğin fiyatına ilişkin açıklama yaptı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, halk tipi ekmeğin kilogram fiyatının hala 37,50 TL ve 200 gram ekmeğin de 7,50 TL olduğu belirtildi.

Bu açıklama, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sezai Irmak'ın önceki günlerde duyurduğu ekmek fiyatının 31 Mart'tan sonra 10 TL olacağı yönündeki açıklamasının ardından geldi.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, yerel basında çıkan haberlerin kamuoyunda yer alması ve vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine süreçle ilgili açıklama yapılması gereği duyulduğu ifade edildi.

Açıklamada, meslek odaları tarafından üretilen mal ve hizmetlerin fiyatlarının düzenlenmesine ilişkin yönetmeliklere atıfta bulunuldu ve ilgili odaların aldığı kararların Ticaret Bakanlığına gönderilmesi ve ardından valiliğe bildirilmesi gerektiği ancak şu an için valiliğe yeni bir fiyat tarifesi ulaşmadığı belirtildi.

Edirne'de halen geçerli olan halk tipi ekmek kilogram fiyatının 37,50 TL olduğu ve bir adet 200 gram ekmeğin 7,50 TL olarak satıldığı kaydedildi. Mevcut fiyat tarifesinin dışında bir fiyat tarifesi valiliğe ulaştığında ise mevzuatın verdiği yetkiye göre hareket edileceği vurgulandı.