Edirne'de Seçim Heyecanı: Belgin İba, Tokatlılar ve Diyarbakırlılarla Buluştu

Cumhur İttifakı'nın Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba, seçim çalışmaları kapsamında Tokatlılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Diyarbakırlılar Derneği'ni ziyaret etti. Edirne'nin trafik sorununa ilişkin önemli vaatlerde bulunan İba, halkın desteğiyle ilerlediklerini vurguladı.

Edirne'de Seçim Heyecanı: Belgin İba, Tokatlılar ve Diyarbakırlılarla Buluştu

Cumhur İttifakı'nın Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba, seçim çalışmaları kapsamında Tokatlılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Diyarbakırlılar Derneği'ni ziyaret etti. Programına devam ederken, Edirne'nin trafiğine ilişkin önemli vaatlerde bulunan İba, halkın desteğiyle ilerlediklerini belirtti.

İba'nın ziyaretleri arasında Tokatlılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği öne çıktı. Dernek Başkanı Sabri Yancı ve üyeleriyle bir araya gelen İba'ya, MHP İl Başkanı Emre Tokluoğlu, Tokatlı Plevne kahramanı Gazi Osman Paşa'nın portresini armağan etti. Ardından Edirne Diyarbakırlılar Derneği'nde taziye ziyaretinde bulunan İba, burada da vatandaşlarla bir araya geldi.

Seçim çalışmaları kapsamında Edirne'nin trafik sorununa da değinen İba, direksiyon usta öğreticileriyle bir araya geldiğinde, "Edirne trafiğinde daha çok kadın sürücü göreceğiz. Bizden de söz. Edirne’nin yollarını çiçek gibi yapacağız." dedi.

Nişancıpaşa Mahallesi’nde İlknur Çetik’in evine de misafir olan İba, burada da ev sahibi ve misafirleriyle sohbet etti. Edirnelilerin desteğiyle yürüdüklerini ifade eden İba, "Kadınlarımızın, gençlerimizin, yaş almış büyüklerimizin, çocuklarımızın kısacası tüm Edirne’mizin destekleriyle yürüyoruz." şeklinde konuştu.