Edirne'de Spor Kulüplerine Büyük Destek: 10 Milyon Liralık Yardım Programı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Edirne'deki 165 spor kulübüne 10 milyon lira nakdi yardım gerçekleştirdi. Yardım programı, bir etkinlikle Gençlik Merkezi'nde düzenlendi ve çeşitli spor branşlarında gösteriler sunuldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Edirne'deki 165 spor kulübüne 10 milyon lira nakdi yardım gerçekleştirdi. Yardım programı, bir etkinlikle Gençlik Merkezi'nde düzenlendi. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Sporcular, geleneksel okçuluk, kick boks, tekvando, tenis, voleybol ve basketbol branşlarında gösteriler sundular. Programa katılanlar arasında Vali Yunus Sezer de vardı. Sezer, yaptığı konuşmada Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın kenti ziyaretinde amatör spor kulüplerine her türlü desteği vereceğini ilettiğini aktardı.

Vali Sezer, Edirne'nin Balkanlar'ın spor merkezi olması için sporculara söz istediğini belirtti. "Edirne'yi tüm branşlarda Balkanlar'ın spor merkezi haline getirmeye bizler de söz veriyoruz. Sporcularımıza desteğimiz her zaman devam edecek, hepinize hayırlı olsun" dedi.

Sezer, konuşmasının ardından sembolik çeki amatör spor kulübü temsilcilerine takdim etti. Programa AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Ak, Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Edirne Başkanı Muzaffer Yıldırım ve sporcular da katıldı.

Programın sonunda sporcular ve protokol üyeleri bir araya gelerek sohbet etti ve fotoğraf çektirdi.