Ergene Gençlerini Sporla Buluşturan Futbol Kursları Başlıyor!

Ergene Belediyesi ve Kültür Müdürlüğü, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla 2014-2016 doğumlu çocuklar için Yeşiltepe ve Marmaracık Halı Sahalarında futbol kursları düzenliyor. Kurs kayıtları 20-29 Şubat 2024 tarihleri arasında Ergene Kültür Merkezi'nde alınacak.

Ergene Gençlerini Sporla Buluşturan Futbol Kursları Başlıyor!

Ergene Belediyesi, gençlerin sağlıklı ve aktif bir yaşam sürdürmelerini teşvik etmek ve kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak amacıyla Yeşiltepe ve Marmaracık Halı Sahalarında özel futbol kursları düzenliyor. Kültür Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilecek bu kurslar, 2014-2016 yılları arasında doğmuş çocuklara yönelik olup, sporun ve takım çalışmasının önemini vurgulayacak şekilde tasarlandı.

Kursa katılmak isteyen genç yetenekler ve aileleri, 20-29 Şubat 2024 tarihleri arasında Ergene Kültür Merkezi'ne başvuruda bulunarak, çocuklarını bu eşsiz fırsattan yararlandırabilirler. Futbol kursları, profesyonel eğitmenler eşliğinde gerçekleşecek ve katılımcılara futbolun temel teknikleri, takım oyunu anlayışı ve fiziksel kondisyon gibi konularda kapsamlı bir eğitim sunacak.

Ergene Belediyesi ve Kültür Müdürlüğü'nün ortak girişimiyle düzenlenen bu kurslar, gençleri spora yönlendirerek hem fiziksel hem de sosyal gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.