10 BİN 170 ERZAK KOLİSİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI

Haber Çerkezköy Gündem

 Çerkezköy Belediyesi’nin 9 Nisan’da başlattığı kampanya ile harekete geçen 240 hayırsever toplam 6 bin 340 erzak kolisi bağışında bulunurken, Belediye kendi öz gücü ile 3 bin 830 erzak kolisi hazırlayarak, ihtiyaç sahibi ailelere teslim etti.

  240 HAYIRSEVER BAĞIŞTA BULUNDU

  9 Nisan 2020 tarihinden bu yana toplam 10 bin 170 yardım kolisinin ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildiğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Korona Virüs salgını nedeni ile milletçe zor ve sıkıntılı günler geçiriyoruz. Bu süreçte işsiz kalan vatandaşlarımız, gelir kaybına uğrayan insanlarımız oldu. Bu süreçte onların yanında olabilmek, bir nebze olsun sıkıntılarını dindirmek adına hayırseverlerimizin katkıları ile başlattığımız yardım kampanyasına toplam 240 hayırseverimiz katılarak, 6 bin 340 paket yardım kolisi bağışında bulundular. Kendilerine şahsım ve Çerkezköy Belediyesi olarak çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.

  YARDIMLAR EVLERE TESLİM EDİLDİ

  Hayırseverlerin yaptığı bağışlar dışında Çerkezköy Belediyesi’nin kendi öz kaynakları ile 3 bin 830 adet yardım kolisi hazırlayarak, bu kolilerin de ihtiyaç sahibi ailelere teslimlerinin yapıldığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay,  “Hayırseverlerimizin ve Belediyenin katkıları ile hazırlanan 10 bin 170 adet yardım kolisi Belediye Ekipleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ve Belediyemize müracaat ederek, yardım kolisi talebinde bulunan vatandaşlarımızın evlerine götürülerek, teslim edildi. Bu sıkıntılı süreçte yardım kolilerimizin hazırlanmasında katkısı ve emeği olan hayırsever vatandaşlarımıza, dağıtımını yapan Belediye personelimize bir kez teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi : 22.05.2020