400 polisin katıldığı operasyonlarda 38 gözaltı

Haber Gündem

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 150 polisle Çorlu'da, 250 polisle de Süleymanpaşa'da düzenlediği operasyonlarda, toplam 38 kişi gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü ve Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 150 polis; uyuşturucu, kaçakçılık ve hırsızlık şüphelilerine yönelik olarak Hıdırağa Mahallesi’nde daha önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Dün sabah erken saatlerde başlayan operasyonu, il emniyet müdür yardımcıları Aykut Efe ve Fatih Bozboyacı ile Çorlu Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu yönetti. Operasyonda 15 ayrı evde özel harekat polislerinin de katılımıyla arama yapıldı. Cezaevi firarisi ve hakkında 20 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan G.T.'nin de aralarında bulunduğu 13 şüpheli gözaltına alındı. Aramalarda ise 1 ruhsatsız tabanca, tabancaya ait 13 mermi ve 1 av tüfeği ele geçirildi.

SÜLEYMANPAŞA'DA 25 GÖZALTI

Öte yandan Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, Süleymanpaşa'nın Aydoğdu ve Zafer mahallerinde 250 polisin katılımıyla düzenlediği operasyonda da daha önceden belirlenen adreslerde eş zamanlı aramalar yapıldı. Operasyonda; 6 ruhsatsız tabanca, 6 tüfek, 2 çalıntı motosiklet, 25 fişek satışa hazır eroin ve 42 litre kaçak şarap ele geçirdi. 

UYGULAMA VE OPERASYONLAR SÜRECEK

Süleymanpaşa'da 42 işyerinin kontrol edildiği uygulamada, ruhsatsız olarak faaliyet gösteren 9 işyerine yönelik idari işlem uygulandı. Ayrıca 224 araçla ilgili sorgulama yapılırken, 55 araca toplam 40 bin 631 lira ceza kesildi, 5 araç da trafikten men edildi. Toplam 822 kişinin kontrol edildiği uygulamada, farklı suçlardan aranan 25 kişi gözaltına alındı. Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü'nün il genelinde suç ve suçlu ile mücadele kapsamındaki uygulama ve operasyonlarının süreceği kaydedildi.  

Haber Tarihi : 28.10.2020