80 Gün Sonra Antrenmanlar Başladı

Haber Çerkezköy Tekirdağ Spor

Yeniden normalleşme kararları kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı kararıyla Spor Federasyonları'nca belirlenen önlemler çerçevesinde gençler salonlarına kavuştu.  Bakanlığın belirlediği antrenmanlara başlanacak spor dalları arasında Taekwondonun da yer almasıyla Flipper Spor Kulübü'nün şampiyon sporcuları 80 gün sonra salonda antrenmana başladı.

Flipper Spor Kulübü Antrenörü Uz.Dr Oğuzhan Tokgöz:”80 gün sonra sporcularıma kavuştuğum için çok mutluyum. Covid-19 salgını henüz bitmediği için çok sıkı kurallar belirlendi. Biz de gerekli bütün önlemleri aldık. Maske takma, ateş ölçümü, sosyal mesafe, dezenfeksiyon kurallarına uyma gibi genel kuralların yanında 6 metrekareye 1 sporcu, en fazla 1 saat antrenman, uzun antrenman arası ve sporcuların birbirleriyle temas etmeden çalışması gibi özel kurallar mevcut.” dedi.

"KURALLARA UYALIM, MASKE TAKALIM"

Tokgöz, "Bu yüzden müsabaka antrenmanı değil sadece genel antrenmanlar ve poomse antrenmanları yapabiliyoruz. Ayrıca bir grupta en fazla 8 sporcu alabiliyoruz. Bir de sporcularımızın çoğu küçük olduğundan sadece 18 yaş altına izin verilen Çarşamba ve Cuma günleri çalışabiliyoruz. Evde spor normal kişiler için gerekli ve yeterli ama üst düzey sporculara yetmiyordu. Antrenmanlara yeniden başlamak güzel ama sayı ve süre olarak başarı için yetersizdi. Allah’tan Bakanlığımız 18 yaş altı Milli sporculara özel izin çıkartarak diğer günlerde çalışmalarını sağladı. Böylece 7'si 18 yaş altı 8 Milli Sporcumuz daha sıkı çalışarak eski formlarına kavuşacaklar. Çok başarılı bir yıla başlamıştık, Ümitler Avrupa Şampiyonası'na 2 sporcumuz katılım hakkı elde etmişti, Gençler ve yıldızlarda da çok iddialıydık, Ulusal yarışmalarda madalyaları topluyorduk ama her şey durdu.Sporun geleceği salgının dünyadaki ve Türkiye’deki seyrine bağlı, henüz belirsiz. Biz yarın maç olacakmış gibi çalışacağız.Hep beraber sağlıklı ve başarılı günleri yine görmek için lütfen kurallara uyalım, maske takalım, sosyal mesafe kurallarına uyalım” dedi.

Haber Tarihi : 10.06.2020