Afet toplanma alanlarındaki hazırlıklara bir yenisi daha eklendi

Haber Süleymanpaşa Gündem

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olası bir afet sonrası, toplanma alanlarında kullanılmak üzere 6 adet Konteyner Tuvalet alarak belirlenen afet toplanma alanlarında konumlandırdı.

Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi tarafından organize edilen proje çerçevesinde, Tekirdağ'da pilot bölge olarak seçilen Süleymanpaşa İlçesi'ne bağlı Hürriyet Mahallesi'ndeki 1,4 ve 14 No'lu afet toplanma alanlarında, Altınova Mahallesi 2 No'lu afet toplanma alanında, Çınarlı Mahallesi 4 No'lu afet toplanma alanında ve 100. Yıl Mahallesi 5. No'lu afet toplanma alanında olmak üzere toplam 6 adet konteyner tuvalet, afet sonrasında kullanılmak üzere hazır bulundurulmaktadır. Konteynerlerin içerisinde ayrıca, olası bir afet sonrası kullanılabilecek ilkyardım malzemeleri de yer alıyor. Projenin diğer ilçelerde de uygulanması için çalışmalar devam ediyor.

"Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, depreme hazırlık konusunda çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz"

Yapılan tüm hazırlıklar ile olası bir deprem sonrası can ve mal kaybını en düşük seviyeye indirmeyi hedeflediklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Tekirdağ deprem bölgesinde yer alıyor. Bu nedenle hem olası bir deprem anında yapılacaklar, hem öncesinde alınacak önlemler hem de afet sonrası yapılacaklar ile ilgili çok önemli çalışmalar gerçekleştirdik. İl genelinde tüm ilçelerimizde 308 adet afet sonrası toplanma alanını daha önce belirlemiştik. Şimdi de toplanma alanlarımızda kullanılmak üzere konteyner tuvalet alımına başladık. İlk olarak da pilot bölge olarak belirlediğimiz Süleymanpaşa İlçemizde 6 adet afet toplanma alanına konteyner tuvaletlerimizi yerleştirdik.  Diğer ilçelerimizde de bu uygulamamıza devam edeceğiz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak depreme hazırlık konusunda çalışmalarımızı titiz bir şekilde sürdürüyoruz. Unutmayalım ki deprem değil, tedbirsizlik öldürür" dedi.

Haber Tarihi : 24.09.2021