AK Parti’den Kızılay’a kan desteği

Haber Çerkezköy Gündem

AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı, pandemi sürecinde kan stokları azalan Türk Kızılay’ına kan bağışında bulundu. Pazar günü teşkilat önünde bulunan park içinde kurulan çadırda gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına partililer ve vatandaşlar yoğun katılım gösterdi. Pandemi nedeniyle Kızılay’ın kan eksikliğinin doğduğunu kaydeden İlçe Başkanı Kamil Çetintaş, kampanyaya destekte bulunan partililere ve vatandaşlara teşekkür etti.

Kan bağışı kampanyasına AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş, AK Parti Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Akın Yılmaz, AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Nilgün Akyıldız, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Akyol, meclis üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

 

VATANDAŞLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Pazar günü 13.00-20.00 saatleri arasında ilçe teşkilatı önünde bulunan park içinde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına partililer ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İlçe yönetim kurulu üyeleri, parti üyeleri ve birçok vatandaşın katılımıyla düzenlenen etkinlik için katılımcılara teşekkür eden İlçe Başkanı Kamil Çetintaş; “ Ocak ayında kan bağışı kampanyası yapmıştık. Bugün de yıl içindeki ikinci kampanyamızı yapıyoruz. Çok önemli dönemden geçiyoruz. Kızılay’ın kan stoklarında pandemi nedeniyle sıkıntı yaşandığını biliyoruz. Vatandaşlarımızın kampanyaya ilgi ve alakalarından mutluluk duyuyoruz. İlk kampanyamızda 125 ünite kan toplamıştık. Bugün de bunun üstüne çıkmayı hedefliyoruz. Bir kan üç candır” dedi.

PARTİLERE VE STK’LARA ÇAĞRIDA BULUNDU

Siyasi partilere ve STK’lara çağrıda bulunan Çetintaş, “ Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiğimiz kan bağışı kampanyasında siyasi partilere ve STK’lara bu tür kampanyaları yapmaları çağrısında bulunmuştuk. Bizim gibi aynı şekilde yapmalarını istiyoruz. İnşallah karşılığını da görür. Kampanyamız devam edecek. Altı ay sonra yıl sonunda yeniden kan bağışı yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Haber Tarihi : 07.06.2021