AK Parti Çerkezköy 7.Olağan Kongresini yaptı

Haber Çerkezköy Gündem

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı, 7. Olağan Kongresi Çerkezköy Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongrede bir süre önce ilçe başkanlığı görevine atanan Kamil Çetintaş, tek liste ile seçimlere girerken üyelerin oyuyla başkanlığa seçildi.

 

Kongreye Ak Parti MKYK üyesi, Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Fatma Aksal, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı MestanÖzcan, Kapalı Belediye Başkanı Mustafa Çetin,  AK Parti Kapaklı İlçeBaşkanı Recep Biyik, Önceki dönem AK Parti Tekirdağ İl Başkanı AhmetKanbur, Çerkezköy Belediye Eski Başkanı Ali Ertem, Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nihal Köşkdere, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, CHP Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Okan Ermağan, AK Parti Tekirdağ İlçe Başkanları, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, STK temsilcileri, partililer katıldı.

DİVAN BELİRLENDİ

Kongrenin Divan Başkanlığı’na Ali Sevinç, Katip üyeliklerine ise Neziha Temür, Ahmet Akyol ve Ali Gümüş seçildi.Divanın oluşturulmasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasının ardından kongre başladı. Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş” Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın olurları, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Sayın Mustafa Şentop hocamızın katkıları, Genel Merkez Teşkilat Başkanımız sayın Erkan Kandemir’in tensipleri ve İl Başkanımız sayın Mestan Özcan’ın teveccühleri, İl Koordinatörümüz sayın Ali Sevinç’in ve Milletvekillerimizin destekleri ile 24 Ağustos tarihinde AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı görevi şahsıma tevdi edilmiştir. Beni bu göreve layık gören kıymetli siyasi büyüklerime şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

ŞİMDİ KOŞMA ZAMANI

Çetintaş” Kuruluşumuzdan bu yana partimizin her kademesinde görev alan tüm ilçe başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, kadın ve gençlik kollarımıza, tüm teşkilat üyelerimize, AK dava için mücadele etmiş, gecesini gündüzüne katmış, mücadele etmiş tüm dava arkadaşlarıma emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu bayrağı taşıyıp da şu an aramızda olmayan ve ahirete irtihal eden kardeşlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun inşallah. AK Parti'nin, kuruluşundan bugüne yaptıklarıyla ve duruşuyla Türk milletinin hayallerini gerçekleştiren, koskoca bir ümmetin umutlarını canlandıran, insanlığın önünde yeni kapılar açan bir parti kimliğine sahiptir. Tarih boyunca insanlığa yeni istikametler kazandıran Türk milletinin  14 Ağustos 2001 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisini kurarak yeni  bir hamle başlattı. Bu davaya gönül verenler kendileriyle yeryüzündeki tüm mazlumların hukukunu korumanın mücadelesini vermişlerdir. Bu kutlu yürüyüşün 1000 yıldır coğrafyamızda sancaktarlığını yapan ecdadımız, 3 kıta ve 7 iklimde barışın, kardeşliğin ve adaletin tesisi için asırlardır ter dökmüştür. Bizim hareketimiz, davamız, kendisine her şeyden önce Allah kelamını ve onun alemlere rahmet olarak gönderilen Nebisini kılavuz edinmiştir. AK Parti'nin hamurunu milletimiz yoğurmuştur. AK Parti'nin kumaşını millet dokumuştur. Bu yüzden bütün çabalarımızın semeresi, bütün başarılarımızın bereketi, ülkemize ve milletimize aittir. Bizler dua ile çıktık yola ve aynı şekilde devam ediyoruz. Bizim için asıl olan bu kutlu yolda milletimizle el ele yürümektir. Yunus'un dediği gibi ‘Yol odur ki doğru vara, göz odur ki Hakk'ı göre, er odur alçakta dura, yüceden bakan göz değil’ Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 2023-2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Yorulmadan, dinlenmeden, gece-gündüz çalışacağız, şimdi koşma zamanı.  Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında ziyaretlerimizi  gerçekleştirerek gönüllere dokunacağız, gönül köprüleri kuracağız. Çerkezköy deyince akla, sanayi gelir fabrikaları ile Türkiye ekonomisine büyük katkısı olan ilçemiz, her geçen gün hem sanayisiyle, hem de nüfusuyla büyüyor. Tekirdağ’ımızın gururu TBMM Başkanımız sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop hocamızın destekleri, değerli milletvekillerimiz Sayın Mustafa Yel, Sayın Çiğdem Koncagül’ün ve İl Başkanımız Sayın Mestan Özcan’ın gayretleriyle ile canla başla çalışacağız. Hedefimiz 2023’de Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılında Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ‘Cumhur İttifakı’ olarak yeniden yüksek bir oyla Cumhurbaşkanı yapacağız. Çerkezköy Belediyesini 10 yıl Ak Partili ehil kadrolarla yönetilmiş çok değerli hizmetler görmüştür. Bizler yerel seçimlerde Çerkezköy’ün yeniden AK Partinin ehil kadrolarıyla yönetilmesi için canla başla çalışacağız. Buna AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş olarak yönetim kurulumla birlikte söz veriyorum” dedi.

GÖNÜLDAŞLIĞIMIZI SERGİLEYECEĞİZ

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan da, “Kongreler kadroların yenilendiği, yorulan koşucuların görevi dinamik ve istekli kadrolara teslim ettiği değişim günleridir. Bizim teşkilatımızda görevi bırakan hiç kimse hiçbir zaman üzülmediği gibi, görevi devralanlarda herhangi bir şımarıklık ve kibir olmuyor. AK Parti takım ruhunu asla kaybetmiyor. Birlik ve dirliğinden de taviz vermiyor. Kongrelerimizi de uyum ve coşku içinde gerçekleştiriyoruz. Kongrelerimizi birlik ve beraberlik içinde tamamlayacağız. Sen ben demeden aynı kutlu davanın neferleri olarak gönüldaşlığımızı sergileyeceğiz” dedi.

“AK PARTİ’NİN DAVASI GÜÇLÜ TÜRKİYE DAVASIDIR”

Özcan “Ülkemizde, şehrimizde, ilçemizde, mahallemizde herkesin gönlünü kazanmadan ve orada kalıcı hale gelmeden kendimizi görevimizi yerine getirmiş addetmeyeceğiz. Bu kutlu davada yol alan ak kadrolar olarak Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi, her alanda hedeflerine doğru ilerlemesi için gece gündüz çalışıyoruz. ‘Durmak yok, yola devam’ anlayışıyla çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü AK Parti’nin davası güçlü Türkiye davasıdır. Alternatif oluşturmak gerekiyor. Pozitif propaganda yaparak sahada olmak, çalışmak gerekiyor. Bu gereklilikleri ilçe başkanımız Kamil Çetintaş ve ekibi artık eksiksiz yapacaktır. Buna yürekten inanıyorum” dedi.

BU DÖNEM TEKİRDAĞ ÇOK GÜÇLÜ

Kongrede son konuşmayı TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Fatma Aksal yaptı. Aksal “Bizim en büyük gücümüz birliğimiz ve beraberliğimiz. Bu 19 yıldır böyle oldu, bundan sonra da böyle olmaya devam edecek. Bugün aramızda önceki dönem milletvekillerimiz var. Önceki dönemlerde görev almış teşkilat mensubu arkadaşlarımız var. Bizim partimizde esas olan üyeliktir. Onun haricindeki bütün makamlar mevkiler gelip geçicidir. Bu dönem Tekirdağ çok güçlü. Kadın Kolları Başkan Yardımcımız Çiğdem vekilimiz var. MKYK Üyemiz Mustafa Yel vekilimiz var. Sadece Tekirdağ’ın Trakya’nın değil Balkanlar’ın gururu TBMM Başkanımız Mustafa Şentop hocamız var.19 yılda bu ülkede hayal edilmeyen hizmetlere imza attık. Ulaştırmadan enerjiye, sağlıktan eğitime kadar birçok alanda hizmetleri gerçekleştirdik. Tarihimizin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de yaptık. Akdeniz’de doğalgaz ve petrol aramalarımız devam ediyor. Hakkımızı hiç kimseye yedirmeyiz dedik. Kimsenin hakkında gözümüz yok ama bizim olanı da kimseye vermeyiz dedik. Sayın Cumhurbaşkanımız hakkımızı korumak için gecesini gündüzüne katarak çalışıyor” dedi.

NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ

Hızlı tren projesi hakkında bilgi veren Aksal “ Proje tamamlandığında sadece Kapıkule’yi Halkalı’ya bağlamayacak. Hızlı Tren Londra’yı Pekin’e bağlayacak demir ipek yoludur. İnşallah insanımız hızlı tren tamamlandığında buradan çok büyük hizmetler alacaktır. Bugün gelinen süreçte şehir hastanelerinin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.  “Tüm dünya pandemi ile kasıp kavrulurken, Türkiye’de yatırımlara devam ediyoruz. Türkiye mazlumların ve mağdurların da yanında oldu. Biz 19 yıldır olduğu gibi inandığımız yolda yürümeye, çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

ATATÜRK ÜZERİNDEN SİYASET YAPIYORLAR

Cumhuriyet Halk Partisi’nin sadece Atatürk üzerinden siyaset yaptığını savunan Aksal “Lafla Atatürkçülük olmaz, çalışarak, bu ülkeyi Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine taşıyarak Atatürkçülük olur dedik. Artık ortakları hdp’ye şirin gözükmek için CHP sözde Atatürkçülükten de vazgeçmiş gibi gözüküyor. Geçen hafta İstanbul İl Başkanları ‘Mustafa Kemal Atatürk’e Gazi Mustafa Kemal olarak hitap ettiğinde kendini daha rahat hissettiğini söyledi. CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘Gazi Mustafa Kemal de bir, Atatürk de bir, ikisi de aynı şey demek’ dedi. Yıllarca her ağzımızı açtığımızda, her mesaj yayınladığımızda Atatürk yazdık mı yazmadık mı diye bize laf edenlerin hiç sesi çıkmadı. Artık sözde Atatürkçülük de yapmıyorlar. Biz Atatürk’ün bize hedef gösterdiği muhasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için 19 yıldır gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık ve bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. 2023 seçimlerinde inanıyorum ki benim Trakyalı hemşehrilerim de onların Atatürkçülüğünün sadece sözde Atatürkçülük olduğunu, bugünkü CHP’nin Atatürk’ün kurduğu CHP ile, Atatürk’ün partisi CHP ile hiçbir ilgisinin olmadığını göreceklerdir” diye konuştu.

İŞTE YENİ YÖNETİM

İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Amiş, faaliyet raporlarını sundu. Faaliyet raporu ve ilçe yönetimi delegeler tarafından ibra edildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından seçimlere gidildi. Mevcut Başkan Kamil Çetintaş’ın tek listesi ile gidilen seçimlerde 368 delegeden 194’ü sandık başına gitti. 6 oyun geçersiz sayıldığı seçimde 188 delegenin oyunu alan Çetintaş yeniden başkan seçildi. Öte yandan kongreye delegelerinin katılımının az olması nedeniyle İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri delegeleri telefonla arayarak tek tek arabalarla oy kullandırtmaya getirdi. Çetintaş başkanlığındaki yönetimde Nilgün Yaman, Nilgün Toz, Buket Er, Berna Eşsiz, Nuray Sivri, Filiz Gören, Sare Şirin, Merve Akın, Hüseyin Apaydın, İlhami Yazıcı, Fethi Yakan, Suat Başpınar, Fatih Güldal, Ali Çolak, Şaban Çelen, Süleyman Bilgin, Lütfü Avcı, Ufuk Soydan, Erdem Amiş, Mustafa Çamyar, Zeynep Büşra Yılmaz, Serkan Sürücü, Ercan Yılmaz, Nurettin Eser, Abdurrahman Yekeler, Sinan Meral, Mehmet Seylan, Mikdat Akdoğan ve Ercan Bulduk yer aldı.

Haber Tarihi : 28.09.2020