Albayrak’tan Ali Gaffar Okkan ve Uğur Mumcu mesajı

Haber Süleymanpaşa Gündem

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Gazeteci Yazar Uğur Mumcu ve Diyarbakır Eski Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Diyarbakır Eski Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan'ın şehit edilişinin 21. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzur ve güvenliği uğrunda kahramanca mücadele eden Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, ülkemizin yetiştirdiği önemli bir değerdi.

Görev yaptığı her yerde terör örgütlerine karşı başarılı operasyonlar yürüten, her koşulda korkusuzca görevini yerine getiren Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, vatandaşlarımızın gönlünde taht kurmuştur. Diyarbakır'da huzur ve güven ortamının sağlanmasında büyük emeği olan Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, görevinin başında şehit edilmiştir. Üstün fedakârlığı, cesareti ve başarısıyla örnek olan Ali Gaffar Okkan, hatırasıyla milletimizin kalbinde yaşamaya devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 21 yıl önce şehit edilen Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan'ı ve vatanımız uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 24 Ocak 1993'te suikast sonucunda hayatını kaybeden Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu'nun ölümünün 29. yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Atatürk ilke ve devrimleri ile Cumhuriyet değerlerinin yılmaz savunucusu Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu'yu, 24 Ocak 1993'te hain bir suikast sonucu kaybettik.

Kılıçtan keskin kalemiyle gizli gerçekleri gün yüzüne çıkartan, engin fikir penceresinden toplumumuzu aydınlatan Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, ömrünü ülkemizin çağdaşlaşmasına adamış bir kalpaksız kuvayı milliyeciydi.

Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yaşanan gelişmeler Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu'nun ne denli ileri görüşlü olduğunu ortaya koymaktadır. Yeri doldurulamayacak ölçüde önemli bir fikir insanı olan Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu'nun karanlık eller tarafından hayattan koparılması, ülkemiz için büyük bir kayıptır.

Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu çağdaş fikirleri ile günümüze ve geleceğe ışık tutan eserleriyle kalplerimizde yaşamaya devam edecek.

Bu düşüncelerle Türk basının onurlu ve korkusuz kalemi, Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu'yu aramızdan ayrılışının 29. yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum.”

Haber Tarihi : 25.01.2022