Albayrak’tan Yüksel’e Ağır Bombardıman!

Haber Süleymanpaşa Gündem

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in bir sonraki mahalli idareler seçiminde Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmeyeceğini ifade eden Albayrak, “Ön planda olmayı seven ve sürekli reklamı yapılan Cüneyt Yüksel, gelecek mahalli idareler seçimlerinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmeyecek” dedi.

Cüneyt Yüksel’in bir proje olduğunu iddia eden Albayrak, “Cüneyt Yüksel, siyasal oyuncuları Mustafa Yel ve Mustafa Şentop’un olduğu bir proje. Ama ben bu projeyi bu kadar derin olarak düşünmemiştim. Olaylar gelişmeye başladıkça senaryonun netleştiğini görüyorum. Bu, işin ortadaki daha somut örneklerini, göreceğimiz anlamına geliyor. Bence bu projenin ve bu senaryonun sebebi, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı almak. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı çok önemsiyorlar. Çünkü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı alırlarsa Edirne ve Kırklareli’ni de alma şansları var. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı alırlarsa Edirne’ye ve Kırklareli’ne yüklenerek orayı da almak isteyecekler” şeklinde konuştu.

Albayrak ayrıca, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne önümüzdeki dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un aday gösterileceğini düşündüğünü belirtti.

“ŞOV YAPIYOR”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in şov yaptığını belirten Albayrak, “Neden en çok parlatılan Cüneyt Yüksel? Neden Mustafa Çetin, neden Osman İnan değil? Cüneyt Yüksel, bir proje. Cüneyt Yüksel, uygulanan projenin bir ayağı. Şunu da belirteyim, Sayın Cüneyt Yüksel ile aramız iyi. Saygısında ve sevgisinde kusur yok. Aramızda bir problem de yok. Ama Sayın Cüneyt Yüksel, şov yapmayı seviyor. Yaptığı toplam iş miktarı 6 milyon TL civarında. Bizim en küçük projemiz kadar bile değil ama şovlarını iyi yapıyor. Ancak, sen şimdi kalkıp da gözlüksüz, kravatlı, taş kesme makinesinin başında poz verirsen bu gösteriş olur. Ya da birinin eğilip ayakkabısını bağlıyorsun… Bunlar şovun birer parçaları” ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi : 16.09.2020