Alternatif YemBitkisi Acı Bakla Türlerinin Üretimi Geliştirilmesi ve Pazarlama Konusunda İşbirliği Protokolü İmzalandı

Haber Süleymanpaşa Gündem

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, “Alternatif Yembitkisi Acı Bakla Türlerinin Üretimi Geliştirilmesi ve Pazarlama” konusundaki çalışmalarını Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Önder Çiftçi Üretim ve Pazarlama Kooperatifi ile işbirliği protokolü imzalayarak resmileştirdi.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen protokole Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, İl Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal ve Önder Çiftçi Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Başkanı İmdat Güngör imza atarken, törende Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Eker ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Şube Müdürü Abdurrahman Erdoğan da bulundu.

İmzalanan protokol ile acı bakla bitkisinin tarımsal desteklenme sistemine entegre edilmesi çalışmalarının gerçekleştirilmesi, acı bakla türlerinden farklı proseslerle üretilmiş yemlerin farklı hayvan türlerinde kullanımına yönelik araştırma ve geliştirme demonstrasyon işlemlerinin tespit edilmesinin yanı sıra acı bakla konusunda yapılacak her türlü ıslah ve iyileştirme çalışmalarının yürütülmesi amaçlanıyor.

Törende konuşan Rektör Mümin Şahin, “Üniversitelerde üretilen bilgilerin, diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla gerçekleştirilen ortak projeler aracılığıyla kampüs sınırlarını aşarak üretime katkı sağlaması gerekiyor. İmzalanan bu protokolün Üniversitemize, Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Önder Çiftçi Üretim ve Pazarlama Kooperatifi başta olmak üzere Bölgemize ve Ülkemize hayırlı olması diliyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi : 03.03.2021