ASUS, 11. Nesil INTER CORE İşlemcilere Sahip İlk Diz Üstü Bilgisayar Serisini Tanıttı

Haber Teknoloji

ASUS, Intel Evo Platformu Tarafından Doğrulanmış Zenbook Flip S, Zenbook S, Zenbook 14 dizüstü bilgisayarlarını duyurdu.
Asus, gerçekleştirdiği özel bir online etkinlik ile yeni Intel 11.Nesil işlemcili dizüstü bilgisayarlarını duyurdu. Asus ve Intel işbirliğinin önemine değinen Asus CEO’su Samson Hu, “Bu yılki dizüstü bilgisayar serisi, en son teknolojiyi, kullananların parmaklarının ucuna getirerek onlar için yeni deneyimler yaratıyor. Yeni 11.Nesil cihazlar en yeni ekran, ses, yazılım ve ağ bağlantısı teknolojileri ile güçlendirildi. Bu sayede inanılmaz yenilikler sunarak kullanıcıların cihazlarıyla ilişki kurma şeklini değiştiriyoruz” ifadelerine yer verdi.
Hu sözlerine şöyle devam etti:
“11. Nesil Intel Core işlemciler ve yeni Intel Iris Xe grafiklerle donatılmış en yeni, ince ve hafif ASUS dizüstü bilgisayarlar performansın sınırlarını aşıyor ve kullanıcılara üretkenlik, yaratıcılık, oyun ve eğlence için en üst düzey deneyimi sunuyor. Ayrıca ASUS, en yeni Intel işlemcilerin performansını, Intel Evo platformuna dayalı üst seviye kullanıcı deneyimini ve en yeni teknolojiyi, sürekli gelişen bir dünyada kullanıcıların hayatını kolaylaştıran yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar sunmak için bir araya getiriyor"
Lansman etkinliği sırasında Asus, Intel Evo platformu tarafından desteklenen dizüstü bilgisayarlarını tanıtırken, Intel'in Project Athena inovasyon programının ikinci sürüm teknik özelliklerini ve Temel Deneyim Göstergelerini de anlattı. 11. Nesil Intel Core işlemcilere ek olarak, Intel Evo platform tabanlı dizüstü bilgisayarlarda Intel Iris Xe grafik mimarisi, Intel WiFi 6 desteği ve Thunderbolt 4 bulunduğu aktarıldı.
Yeni PC serisinin, sezgisel ve kullanıcı dostu bir deneyim sağlamak için Microsoft Windows tarafından da desteklendiği de verilen diğer bilgiler arasındaydı. Microsoft Corp. Satış Başkan Yardımcısı Nicole Dezen, “ASUS, günümüz ortamında müşterilerin sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılamak için geniş bir Windows PC yelpazesinde yeniliği teşvik etmeye devam ediyor” dedi.

 

Haber Tarihi : 07.09.2020