Asus G731G Oyuncu Laptop İncelemesi

Haber Teknoloji

Yeni İnan Gazetesi olarak, bu sefer ki konuğumuz Asus Rog Strix G731G Oyuncu Laptopu.

 

 

Asus Rog Strix G731G Özelliklerine değinecek olursak,  9. Nesil İntel İ7 9750H İşlemci, 16 GB RAM, RTX 2060 Ekran Kartı, 1 TB HDD ve 256 GB SDD sahip bir ürün.

 

Ekran tarafına göz attığımızda ise ROG Ailesine mensup laptoplarda olduğu gibi 144 Hz ekran ve 3 tepkime süresine sahip olan bir panel bizleri karşılıyor.

 

Ürünün en göze çarpan kısmı ise laptop altında bulunan RGB şeritler olması. bu şeritler, 3 farklı noktaya konumlandırılmış ve oyunculara adeta görsel bir renk şöleni yaşatıyor.   Laptop üzerinde bulunan Touchpad diğer marke modelleri gibi ‘’Çıt Çıt’’ yapısına sahip değil, aksine daha yumuşak ve basma hissiyatı hissettiren bir tuşları olduğunu da belirtelim aynı zamanda.

 

Kasanın içerisine giren çentik yapısı sayesinde laptop çok rahat bir şekilde açılabiliyor. Pek çok marka ve modellerinde laptop kapağını açmaya çalıştığınızda muhtemelen kasada yukarı kalkıyor ve laptop kapağını açmak tam bir eziyete dönüşüyor. G731G’de böyle değil, kapağı açarken kasa kesinlikle kalkmıyor bu konuda Asus’u kutlamak gerekiyor.

 

Ses konusunda G371G’nin kullanmış olduğu Smart Amp Technology ismini verdiği hoparlör sistemini kullanıyor ve bu hoparlörler, oldukça yüksek bir ses seviyesiyle birlikte kaliteli bir ses deneyimi sunuyor.

 

Klavye tarafında ise RGB olarak şekillendirebileceğiniz, 20 milyon tuş ömrüne sahip, oyuna tasarımı olarak W A S D tuşları saydam olarak bizleri karşılıyor.

 

İçerisinde GTX 2060 gibi güçlü bir yeni nesil ekran kartını barındıran G731G oyunlarda verdiği performans gerçekten tatmin edici görülüyor, ışın izleme teknolojisine sahip olan RTX 2060 oyunlarda mükemmel bir performans veriyor.

 

 

Asus G731G 14,000 – 16,000 TL fiyat etiketine sahip, adeta bir oyun canavarı olan bu ürünü Yeni İnan Gazetesi Olarak, siz okuyucularımıza severek öneriyoruz. 

Haber Tarihi : 03.11.2019