Asus Rog Fusion 700 İncelemesi

Haber Teknoloji

Yeni İnan Gazetesi olarak, Asus Rog Fusion 700 modelini inceliyoruz.

 

ROG Strix Fusion 700, PC, PS4 ve Nintendo Switch için kablolu oynanışa yönelik USB 2.0, favori müziğinizi dinlemek, VoIP ve telefon aramalarını zahmetsizce ve kablosuz olarak cevaplamak için Bluetooth 4.2 teknolojisine sahip. Kulaklık aynı zamanda gerçeğe uygun oyun ve eğlence için HiFi ESS 9018 dijitalden analoğa dönüştürücü, hava geçirmez kulaklık kılıfı ve 50mm'lik ASUS Essence sürücülere sahiptir. Özenle hazırlanmış 7.1 sanal surround ise Bongiovi Acoustic ile ortak geliştirilmiş.

Fusion 700 oyunculara yüksek hassasiyet sunmayı hedeflemiş. Böylece PUBG ve Overwatch gibi FPS oyunları için ideal gibi görünüyor Oyunlardaki Savaş alanı için kablolu, dışarda ise kablosuz hareket edebiliyorsunuz ve böylelikle tüm kablo derdinizden kurtuluyorsunuz.

 

Müziğin keyfine kablosuz varın ya da telefon aramalarını PC, konsol veya Nintendo Switch'te oyun oynarken durdurmanıza gerek kalmadan Bluetooth ile cevaplayabiliyorsunuz aynı zamanda.

 

Kulaklığı özelleştirilebilir Aura RGB aydınlatma ile bir renk kuşağına dönüştürebilirsiniz. 16.8 Milyon renk komboniasyonundan  Sabit, Nefes Alıp Verme, Renk Döngüsü ve Müzik gibi aydınlatma efekt seçenekleri de bulunuyor. Aynı zamanda Asus’un Mobil platforma özel olarak geliştirdiği uygulama sayesinde ürünü telefon ile kablosuz olarak bağladığınızda bu ayarları uygulama ile gerçekleştirebiliyorsunuz.

20-40kHz arası geniş bir frekans tepkisi ile tasarlanan özel ASUS Essence sürücü, muhteşem güçlü bas ve iyileştirilmiş oyun sesi sunuyor. Böylece sizi saran bir akustik deneyimin keyfini çıkarırken, tüm detayları da duyabilirsiniz.

ROG Strix Fusion 700, 24-bit/96kHz kayıpsız oynatımı rakipsiz dinamik menzil ve ultra düşük bozunma ile sunan tek yongalı bir çözüm olan ESS 9018 DAC'i barındırıyor. Buna ek olarak dahili ESS 9601 amfi ile size bu muhteşem güçteki basın keyfini çıkartmak kalıyor.

 

Diğer oyuncu kulaklıklarının aksine ROG Strix Fusion 700, standartları aşarak, iyileştirilmiş özel bir algoritma barındıran sanal 7.1 sorrund ses sunuyor. Bongiovi Acoustics Digital Power Station™ teknolojisi ile geliştirilen rakipsiz 7.1 sanal surround, tek bir tuşla daha gerçekçi ses sağlıyor.

ROG Strix Fusion 700, daha net oyun içi iletişim için ses işleme algoritmasına sahip bir dijital boom mikrofon barındırıyor. Katlanabilen mikrofon aynı zamanda katlandığında otomatik olarak kapatılır, böylece ayarı elle değiştirmeye gerek kalmıyor açıkçası.

Fusion 700 Aynı zamanda dokunmatik tuşlara sahip, kulaklıkta hiçbir düğme bulunmamasıyla birlikte tuş derdi bitiyor ve size sadece dokunmak kalıyor, bununla birlikte dokunmatiği sayesinde, şarkı seçimi önceki ve sonraki olarak geçiş yapabilir, Ses kontrolü,  Duraklat/Oynat, RGB Geçiş ve Çağrı Yanıtlama gibi dokunmatik özellikleri de mevcut.

 

Aynı zamanda Fusion serisinin 300 modelini daha öncesinde incelemiştik, sırasıyla 300, 500, 700 ve Wireless modelleri de bulunuyor Fusion serisinin.

 

Kullanıcı olarak yorumlarsak, gerçekten basların hakkını veren sağlam bir kulaklık olduğunu dile getirebiliriz, dokunmatik tuşları ile birlikte Kulaklık dünyasında devrim yarattığını söyleyebiliriz ve bu nedenle Asus’u tebrik etmek gerekiyor.

Bu özellik sebebiyle, ürün daha çok genç nesile hitap ediyor, ileri yaşlardaki kullanıcılar dokunmatik ile sorun yaşayabileceği bir gerçek.

Mikrofon kalitesi gayet iyi fakat, diğer modellere göre mikrofon ucuna kapalı olduğu durumlarda bir kırmızı ışık koyulabilir ve böylelikle kullanıcı mikrofonun kapalı olup olmadığını anlamasına yardımcı olabilirdi.

 Ürün oldukça kullanışlı bir ürün olduğunu söylemek gerekiyor ve kesinlikle uzun süreli kullanımlarda başınızda herhangi bir ağrı sızı da bırakmıyor oldukça hafif bir kulaklık olduğunu da ekleyelim.

 

Asus ROG Fusion 700 2.000 – 2.500 TL fiyat etiketiyle satışta, aynı zamanda Asus Türkiye tarafından 2 yıl garanti desteği de sağlanıyor.

Yeni İnan Gazetesi olarak, Asus Rog Fusion 700’ü siz değerli okuyucularımıza severek tavsiye ediyoruz.

Haber Tarihi : 16.04.2020