Asus ROG Strix Fusion 300 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi!

Haber Teknoloji

Oyun dediğimizde günümüzde aklımıza hemen oyuncu ekipmanları gelmekte.  Tabii her segment ve kalitede ürün bulunuyor bu sebeple ekipman seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gerekiyor. 

 

Bugün Asus’un Üst düzey oyuncular için tasarladığı ROG Strix Fusion 300 Oyuncu Kulaklığını inceliyoruz.

 

 

 

Fusion 300 genel görünümü yandan bakıldığında uzaylıyı andıran bir görünüşü var fakat, bu detaylı bakıldığında  Asus’un Strix serisinde kullandığı baykuş logosu olduğunu hemen anlayabiliyorsunuz.

 

 

 

Kutu içeriğinde ise Asus oldukça bonkör davrandığını söylemek gerekiyor. Fusion 300’ün hem 7.1 USB veya Telefonda kullanabileceğimiz ve eski tabirle, jak girişine çevirici olan kablo da kutu içeriğinde bulunuyor. Aynı zamanda şaşırdığım nokta ise Asus’un kutu içeriğine Ekstra kulak yastıkları koyması oldu. Bu kulak yastıkları ise protein deri’den oluştuğu ve kaliteli olduğunu söylemem gerekiyor.

 

 

 

Yeni Nesil Ses Tutkusu

 

 

Hava geçirmez özel bir bölme tasarımına ve 50 mm ASUS Essence sürücülerine sahip olan ROG Strix Fusion 300 oyuncu kulaklığı, derin baslarla birlikte oyunlarda eşsiz bir ses deneyimi sununuyor.

 

 

 Hiçbir cihaz ya da ekstra yazılıma ihtiyaç duymadan sağlanan 7.1 kanal sanal çevresel seslerle, nerede olursanız olun kendinizi sese adapte edebiliyorsunuz! PC, Mac ve oyun konsollarıyla uyumlu olan Strix Fusion 300 aynı zamanda çok hafif ve rahat.

 

 

 

Özel Hava Geçirmez Bölme

ROG ses mühendisleri, ses bölmelerindeki sürücülerin etrafında bulunan alanı genişleterek, sürükleyici oyun deneyimi için gerçeğe yakın sesler sunulmasını hedeflemiş ve başarmışlar. Strix Fusion 300'de yer alan özel hava geçirmez bölme tasarımı sayesinde, hava bölmeler içinde mükemmel bir şekilde saklanıyor. Bu sayede çok daha zengin ve saf sesler elde ediliyor.

 

 

Aynı zamanda, ASUS Essence sürücüleriyle olağanüstü güçlü bas sesler veriyor. Plastik yerine metal korumaya sahip sürücüler, seslerin saf ve bozulmadan çıkmasını sağlıyor.

 

 

Strix Fusion 300'ün üzerindeki tek bir tuşla 7.1 kanal sanal çevresel sesleri etkinleştirin!

 

 

Özel ROG Hybrid Kulak Yastıkları

Geleneksel deri veya kumaş yastıklar rahatlıktan ya da ses kalitesinden ödün verilmesine neden oluyor. Strix Fusion 300, protein deri ve kumaş ağı bir araya getiren ROG Hybrid kulak yastıklarıyla aralıksız 10 saatlik oyun maratonumda üst düzey rahatlık mükemmel ses kalitesinden de ödün vermedi iyi ses yalıtımı ve daha rahat bir kullanım sunuyor.

 

 

 

Platformlar Arası Uyum

ROG Strix Fusion 300; PC, Mac, oyun konsolları ve mobil cihazlara uyum için USB 2.0 ve 3,5 mm bağlantılarına sahip olduğunu söylemem gerekli.

 

 

 

Özetleyecek olursam; Tasarımsal olarak epey iyi ve oyun ekipmanları denildiğinde sıralamanın başını çeken bir ekipman olan oyuncu kulaklıkları CS GO, PUBG ve LOL gibi oyunlarda büyük önem arzediyor.  Ses kalitesi oldukça iyi ve memnun kaldığımı dile getirmezsem olmaz.

 

 

 

Zirve segment diyebileceğimiz bir kulaklık olan Fusion 300 şu sıralar 500-650 TL fiyat bandına sahip. 2 Yıl Asus Türkiye garantisi olduğunu da aktaralım.

 

 

 

Yeni İnan Gazetesi olarak, Asus ROG Strix Fusion 300 7.1 Oyuncu Kulaklığı bizden tam puan aldığını söyleyelim.  Ürünü okuyucularımıza kesinlikle öneriyoruz.

 

 

 

 

Haber Tarihi : 23.09.2019