Asus, Rog Zephyrus GX502 İnceledik!

Haber Teknoloji

Asus Rog Zephyrus GX502 Oyuncu Laptopu, içerisinde 16 GB RAM 2666 MHz, RTX 2070 8 GB,  240 HZ 3MS Panel, 1 GB SSD (Samsung) ve 9. Nesil İ7 9750H işlemci barındırıyor.

 

Asus’un oldukça üst sınıfı ürünü olan GX502’e ilk bakışta sade ve bir o kadar düz görünümü ile birlikte, kullanıcıda bir al benisi oluşturuyor.

 

Günümüzde laptop sektörü, ekran paneli konusunda büyük başarılara imza attı ve oyuncu monitörlerinin gelişmesinde katkı sağladı, bunun izlerini GX502’de düz ve incecik ekran paneliyle görebiliyoruz.

 

İnceliğin en Zarif hali!

 

Avuç içi dayanağının altındaki hava geçisi takviyeleri, çok fazla yoğunluğa maruz kalan alan bir alanı güçlendirmektedir.

Kalıp döküm yapısı, minimum malzeme ve ağırlık eklerken esnemeye karşı direnç gösterir.

 

Bugüne kadar pek çok laptop inceleme şansı buldum, genellikle her parmak izleri görülebiliyordu, fakat GX502’de bu dert tasa yok!

 

Yumuşak dokunuşlu boya, avuç içi dayanağını örter ve şık stilin korunmasına yardımcı olan ince bir kaplama ile lekeleri ve parmak izlerini minimuma indiririyor böylelikle daha profesyonel ve temiz görünüm sağlıyor.

 

Aynı zamanda Laptop kapağı arkasında bizleri bir ROG logosu karşılıyor ve bu logo Kırmızı lediyle harika bir görünüm sergiliyor.

 

GX502’de bir özellik dikkatimi çekti, bu özellik spor arabaların rüzgarlığı gibi diyebiliriz aslında.

Laptop kapağını kaldırmamız ile birlikte, ürün olduğu zemin ile temasını kesiyor ve alt kısımda bulunan fanlarının olduğu kısım havaya kalkıyor, böylelikle daha iyi bir hava akışı sağlanılıyor. Bu da tam güç performans ve soğutma demek anlamına geliyor.

 

Bu konuda Asus’u kutlamak gerekiyor.

 

Batarya

 

Batarya konusunda GX502 oldukça üst düzey performans sergilediğini söyleyebilirim. Aralıksız 4 saatlik bir pil süresi sundu, film vb oyun derken bu oldukça ciddi olarak uzun bir süre.

 

Performans

 

GX502’yi en güncel ( Call of Duty Modern Warfare 2019, Bu yılın Sürpriz oyunlarından birisi olan Terminator Resistance ve bu yılın en yüksek sistem gereksinimi isteyen Chernobylite) oyunlar ile deneyimledik, bu performans testlerini Tekirdağ Yeni İnan Gazetesi Youtube kanalından izleyebilirsiniz.

 

Genel Olarak

 

Asus Rog Zephyrus GX502, Oldukça kullanışlı ve bir o kadar Zirve olarak adlandırabilecğeimiz üst segment bir ürün olduğunu aktarabiliriz, bu sebeple yüksek fiyat yüksek performans olarak adlandırabiliriz.

 

Şahsen böyle bir ürünü sürekli kullanmayı gerçekten isterim, oldukça teknolojik ve bir o kadar oyunlarda bana mısın da demedi.

 

2 Yıl Asus Türkiye garantisi bulunan Asus Rog Zephyrus GX502, 19.000 – 20.000 TL arasında değişken bir fiyat etiketi bulunuyor.

 

GX502 Herşeyiyle bir artı, bana kalırsa eksi olarak verebileceğim 2 kısmı var, böyle bir üründe Bir kamera ve kutu içeriği zengin olabilirdi diye düşünüyorum.

 

Yeni İnan Gazetesi olarak, Asus Rog Zephyrus GX502’yi siz değerleri okuyucularımıza severek öneriyoruz.

Haber Tarihi : 30.12.2019