ASUS, sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarıyla, “2019 Global Kurumsal Sürdürülebilirlik Ödülleri”ne layık görüldü

Haber Teknoloji

Ödülü olmak üzere toplam iki adet 2019 Global Kurumsal Sürdürülebilirlik Ödülü (GCSA) kazandığını duyurdu. Diğer ödül olan En İyi Çalışma Ödülü de tedarik zinciri yönetiminde kullanılan bilimsel ve sürdürülebilir satın alma yaklaşımına verildi. ASUS ayrıca, şirketin tedarik zinciri yönetimi, iklim liderliği ve sosyal katılımcılık gibi alanlardaki sürdürülebilirlik çalışmaları nedeniyle yedi adet de Tayvan Kurumsal Sürdürülebilirlik Ödülü kazandı.

 

Global Kurumsal Sürdürülebilirlik Forumu (GCSF) sırasında düzenlenen Global Kurumsal Sürdürülebilirlik Ödül töreni, Taipei’deki Grand Hotel’de gerçekleşti. Törene katılan Jonney Shih, Profesyonellik Ödülü ve En İyi Çalışma Ödülü’nü ASUS adına aldı. 

 

Global Kurumsal Sürdürülebilirlik Profesyonellik Ödülü

 

ASUS, sürdürülebilirliği artırmak ve teşvik etmek için 30 yıllık uzmanlığından yararlanıyor. Jonney Shih’in liderliğinde geliştirilen yenilikçi stratejiyle sürdürülebilirliği optimize etmek için verilerden ve bilimsel yönetim tekniklerinden yararlanılıyor. Bu süreçte sürdürülebilirlik hedeflerine yönelik ilerleme de takip ediliyor. Jonney Shih’in önderliğinde kendi yeterliliklerinden yararlanan ASUS, Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen Sürdürülebilir Gelişim Hedeflerini temel alan ASUS 2020 Sürdürülebilirlik Hedeflerini geliştirdi. Jonney Shih, bu çalışmanın bir parçası olarak doğayla dost ürünleri ve sürdürülebilir bir tedarik zincirini teşvik eden politikalarla sürdürülebilirliğin önünü açtı ve dijital uçurumun kapatılmasına yönelik çaba sarf etti.

 

Global Kurumsal Sürdürülebilirlik Profesyonellik Ödülü, Jonney Shih’in sürdürülebilirliği optimize etmeye odaklanan kurumsal stratejiler geliştirmesi üzerine takdim edildi. Jonney Shih, ASUS Tasarım düşüncesi felsefesine verdiği güçlü destek ve ASUS Birlikte Daha Akıllı adlı kurumsal dönüşüm stratejisi aracılığıyla şirketi ileriye taşımaya yardımcı oldu. Bu dönüşüm stratejisi, Jonney Shih’in ASUS’u insanların bütünleşik aklını en iyi şekilde kullanan, tüm dünyada tüketicilere yenilikler sunan ve bu teknolojik dönüşüm çağında başarıya ulaşan bir meritokrasi haline getirme inancını yansıtıyor.

 

Jonney Shih önderliğinde ASUS, dünyada UL Environment’in Circularity Facts programını tamamlayan ilk şirket oldu.  Bu program, şirketlerin atık üretimini en aza indiren ve malzemelerin daha uzun süre kullanılmasını sağlayan daha döngüsel bir yaklaşıma geçmeleri için sürdürülebilirlik prosedürleri ve standartları sunuyor.

 

ASUS ayrıca Social Value International tarafından verilen Sosyal Yatırım Getirisi (SROI) sertifikasını alan ilk Asyalı tüketici elektroniği şirketi oldu.

Haber Tarihi : 06.12.2019