ASUS, Taipei'de yeni kurumsal genel merkez yerleşkesinin açılışını gerçekleştirdi

Haber Teknoloji

ASUS, Taipei'deki yeni kurumsal genel merkez yerleşkesinin açıldığını duyurdu.

 

Mevcut ASUS genel merkezini genişleten yeni yerleşke, 13.311 metrekarelik ofis binası ile Enerji (LEED) v4 Bina Tasarım ve Yapım (BD+C) Platin sertifikası aldı.

 

LEED sertifikalarının en yüksek düzeyini temsil eden LEED v4 Platin sertifikası, enerji verimliliği ve çevresel sürdürülebilirlik konusunda en zorlu standartlara uygun olarak tasarlanan binalara veriliyor.

 

LEED değerlendirmelerinde binanın konumu, toplu taşıma araçlarına yakınlığı, enerji ve su verimliliği, sürdürülebilir bina malzemeleri ve kaynaklarının kullanımı, iç mekan ortamının atmosferi ve kalitesi, inovatif özellikleri gibi birçok kritere göre yapılıyor.

 

Açılış töreninde, ASUS Başkanı Jonney Shih, U.S. Green Building Council (USGBC) Kıdemli Başkan Yardımcısı Mili Majumdar tarafından takdim edilen LEED sertifikası amblemini teslim aldı. Başkan Shih şöyle konuştu: "Otuz yıl önce, ASUS dünyanın en iyi teknolojilerini yaratma misyonuyla kuruldu.  Kendimizi bu misyona adayarak birçok etkili inovasyon geliştirdiğimiz bu otuz yılı heyecanımızı kaybetmeden geçirdik. Yeni binamızın açılışı, tüm ASUS ailesinin tarihinde sembolik bir dönüm noktası. Bu dönüm noktasıyla birlikte, aile olarak bir araya gelip yeni AIoT çağına önderlik eden bir inovasyon kaynağı olarak büyüyeceğiz.  Herkes için kolayca erişilebilen, samimi ve mutluluk kaynağı akıllı bir yaşam oluşturmak için inanılmazın peşinden gittiğimiz yolculuğa devam edeceğiz."

Haber Tarihi : 27.11.2019