Asus TUF Gaming FA506 İncelemesi

Haber Teknoloji

Son dönemlerde Asus, özellikle TUF Gaming adını verdiği serisini genişleterek, sadece klavye, fare veya Mouse olarak değil aksine bu seriyi bilgisayara da uyarladı.  İşte Karşınızda FA506 Modeli

Üst düzey oyun deneyimi ve dayanıklılık için adeta biçilmiş kaftan olan TUF Gaming A15, sizi zafere yaşıyabilecek güçlü bir dizüstü bilgisayarı gibi görünüyor. En yeni AMD Ryzen™ 4000 Serisi CPU ve GeForce RTX™ 2060 GPU içerisinde barındıran TUF Gaming, öncekilerden daha küçük ve daha taşınabilir bir kasaya sahip olsa da, üstün pil ömrü için 90Wh daha büyük bir pile sahip aynı zamanda.

Kendi kendini temizleyen verimli soğutma sistemi, TUF tasarımının askeri düzeyde dayanıklılığı ile birleşime gidildiği açıkça görünüyor.

 

 

İçerisinde 1 TB SSD Barındıran ürün hızıyla adeta herkesi etkisinde bıraktığını açıkça belirtelim, hoparlör kısmında, tamamiyle iyi bir deneyim ve kalitesini kullanıcılara sunmuş Asus.

 

İki şık görünüm, oyunculara kişisel tarzlarını yansıtmak için daha fazla seçenek sunuyor.

 

Ürünün alt kısmında bulunan petek kavrama denilen yapı sayesinde Dokulu petek tutma yeri, gövdenin tabanını soğutma delikleri olarak ikiye katlanan stratejik kesimlerle kaplıyor adeta. Cihazın üzerindeki mevcut fırçalanmış metal gövdesi iyi bir görünüm kazandırırken parmak izi gibi durumları da ortadan kaldırıyor.

 

FA506 İnce yapısıyla ve sağlamlığıyla kullanıcıları şaşırtıyor. Yapılan düşme testleri, her TUF Gaming dizüstü bilgisayarın sevkıyat ve günlük kullanım sırasında beklenmedik düşmelerden, çarpmalardan ve çarpmalardan kaynaklanan hasara karşı koyabilmesini sağlar. MIL-STD-810H standartlarını karşılamak için, aygıtlar kısa düşmelere karşı teste tabii tutulmuş. A15'i sırt çantanıza kaydırın, omzunuzun üzerinden geçirin ve daha az stres ve endişe ile her yere yanınızda taşıyın bana mısın demiyor.

144Hz'e kadar hızlı bir IPS seviyesi panele sahip TUF Gaming A15, hızlı oyunlar için tam anlamıyla yağ gibi akıyor ve size de oyununuza daha fazla adapte oluyorsunuz.

Üründe göze çarpan W-A-S-D tuşları oyuncular için özellikle farklı bir konsept ile yansıtılmaya çalışılmış ve bu gerçekten de başarılı olmuş bu konuda Asus’u kutlamak gerekiyor.

Üründe iki yükseltilmiş hoparlör, 1,8 kat daha fazla ses çıkışı sağlamasıyla birlikte, daha zengin bir ses için önceki nesillere göre 2,7 kat daha derin bas deneyim. DTS: X ™ Ultra teknolojisi, yüksek kaliteli sesleri size sunuyor.

Kapsamlı soğutma, her TUF Gaming dizüstü bilgisayarın yüksek performans ve uzun ömür boyunca tek amacı korumak. Birden fazla ısı borusu ve 3 soğutucu, ısıyı çekirdek bileşenlerden uzaklaştırır ve yoğun oyun seanslarında bile hızlıca dağıtıyor ve rahat bir oynanış sunuyor kullanıcılara ısınmadan.

Aynı zamanda FA506’da Asus ürünün kullanıcılar tarafından update edilmesini sonuna kadar desteklediğini de aktaralım.

2 Yıl Asus Türkiye Teknik Servis desteği bulunan FA506,  8.000 – 9.000 TL arasında bir fiyat etiketine de sahip olduğunu aktaralım

Yeni İnan Gazetesi olarak, bu ürünü siz sevgili takipçilerimizi şiddetle öneriyoruz.

Haber Tarihi : 19.08.2020