Asus TUF Gaming H7 7.1 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi!

Haber Teknoloji

Uzun süre boyunca oyun oynayan veya yayın yapanlara rahatlık sunmak üzere tasarlanan yeni TUF Gaming H7 kulaklık, serin kalan özel kumaşa ve gözlük saplarına baskıyı azaltan yumuşak kanallara sahip gelişmiş kulak yastıklarına sahip. Ünlü 53 mm ASUS Essence sürücüleri, hava geçirmez bölme tasarımı ve sanal 7.1 çevresel ses ile TUF Gaming H7, oyun içi deneyiminizi etkileyici seslerle tamamlıyor. TUF adını sonuna kadar hak ediyor.                                                    

Kulaklıkta oyun oynamak ve seyahat etmenin getireceği aşınmaya uzun yıllar boyunca dayanabilecek paslanmaz çelik kafa bandı bulunuyor.

 

Ayarlanabilir kulak yastıkları sayesinde TUF Gaming H7 her tür kafa şekline uyabiliyor ve oyuncuları uzun oyun maratonlarında bile rahatsız etmiyor. Daha yumuşak bir malzemeden üretilen bu yastıklar gözlük saplarına daha az baskı yaparak gözlük takan oyuncuların rahat etmesini sağlıyor. Diğer kulaklıkların aksine, TUF Gaming H7'deki kulak yastıklarında hızlı soğuyan özel bir kumaş ve ses izolasyonuyla birlikte rahatlık da sunan deri malzeme kullanılıyor. Hızlı soğuyan kumaş ısıyı %25 düşürerek oyuncuların uzun oyun maratonları sırasında serin kalmasını sağlıyor.

 

Özel Hava Geçirmez Bölme ve ASUS Essence Sürücüleri

 

TUF Gaming H7, ASUS oyuncu kulaklıklarının simge haline gelmiş özelliklerini taşıyor. Özel hava geçirmez bölme ve 53mm ASUS Essence sürücüleri güçlü baslara sahip net sesler sunarak gerçekçi ve etkileyici bir oyun deneyimi yaşatıyor.

 

TUF Gaming H7 kablo üzerindeki tek bir tuşa basarak etkinleştirilebilen dahili 7.1 sanal çevresel sesler* sunuyor. Sesle ilgili tüm işlemler kulaklık tarafından yapıldığından PC performansını etkileyebilecek hiçbir yazılım kurmaya gerek kalmıyor aynı zamanda.

 

Dikkatli bir şekilde tasarlanan TUF Gaming H7'te iki adet mikrofon bulunuyor. Oyunlarda net iletişim kurmayı sağlayan ayrılabilir boom mikrofonun yanı sıra ses ayarı yapmayı ve sesi tamamen kapatmayı sağlayan tuşlar ile kabloda yer alan mikrofon da telefon görüşmeleri ve diğer günlük işler için bir hayli rahatlık sağlıyor, tabii bu mikrofon diğer ana mikrofona göre daha düşük seviyelerde olduğunu söyleyebiliriz.

 

Diğer yandan bir teknoloji yazarı olarak, ilk defa bir oyuncu kulaklığında 2 farklı mikrofon görüyorum ve bu oldukça isabetli bir karar olmuş, bu konuda asus’u kutlamak gerekiyor.

 

TUF Gaming H7 sayesinde konsolda oyun oynamak için ayrı bir kulaklığa ihtiyacınız yok. TUF Gaming H7 kulaklık; PC, Mac, PS4, Nintendo Switch, mobil telefonlar ve Xbox One gibi birçok platforma destek veriyor.

 

Armoury II yazılımı geniş kontrol seçenekleri ve kullanışlı bir arayüz sunuyor. Bunlar sayesinde TUG Gaming H7'i kolayca kendi istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Eşitleme yapmaktan (EQ) 7.1 hoparlör düzey dengelemeye ve FPS veya yarış gibi farklı oyun türleri ve senaryolar için kolayca ses profilleri oluşturup uygulamaya kadar birçok farklı olanakla ses ayarlarını yapılandırabiliyorsunuz aynı zamanda.

 

Asus TUF Gaming H7’nin aynı zamanda kablosuz versiyonu da mevcut.

 

2 Yıl Asus Türkiye Teknik Servis desteğine sahip olan Asus TUF Gaming H7, 500 ila 600 TL Arasında değişken bir fiyat etiketine sahip, siz değerli okuyucularımıza bu ürünü severek öneriyoruz.

Haber Tarihi : 21.02.2020