Asus ZenBook 13 İncelemesi!

Haber Teknoloji

Hatırlarsanız Asus, Computex 2019 fuarında yeni ZenBook ürünlerini tanıtmıştı.

 

Tanıtılan ürünlerden birisi olan Zenbook 13 (UX334) iş dünyası için oldukça kullanışlı ve bir o kadar da, zarif bir yapıya da sahip.

 

Ürünün en önemli özelliklerinden birisi ise Asus şu şekilde lanse ediyor ‘’ScreendPad 2.0 sahip dünyanın en kompakt 13 dizüstü bilgisayarı’’ olarak adlandırıyor.

 

ZenBook 13 aynı zamanda ultra kompakt, ultra hafif gövdesiyle yeni bir zarif yaklaşımını yansıtıyor. Dört taraflı NanoEdge ekrana sahip

ZenBook 13, dünyanın en küçük 13" dizüstü bilgisayarlarından biridir ve bir önceki nesil ZenBook 13' (UX331) modelinden %14 daha küçük.

 

Sistemsel özelliklerine göz attığımızda  bizleri 16 GB Ram, 256 GB SSD  8. Nesil  8565U İ7 İşlemci,  Nvidia MX25 2 GB 64 Bit olan bir ekran kartıyla karşılıyor.

 

Sonuçta bu bir Gamer (Oyuncu) laptop’ı değil ve sonuç olarak iş dünyasına uygun bir ürün olmasıyla, aynı zamanda iş dünyasında olan kişiyi de oyun dünyasından da uzaklaştırmıyor.  Bu konuda Asus’u kutlamak gerek!

 

2 Farklı işlemi tek bir bilgisayarda yaptığınızı düşünün, aynı zamanda 2 ekrana sahip olmasıyla işinizi oldukça kolaylaştırmalı.

 

İşte burada devreye ZenBook 13 giriyor!

 

ScreenPad 2.0, 5.65 inçlik dokunmatik ekranda birçok uygulama da  Anında erişim için kolayca ScreenPad'e uygulamalar eklenebiliyor. Optimize edilmiş Evernote ve Spotify gibi en sevdiğiniz uygulamaları ikinci bir ekranda kolayca çalıştırmanızı sağlar. ASUS ayrıca en üst düzey üretkenlik için uyarlanabilir ScreenPad araçlarını optimize etmek amacıyla video düzenleme yazılımı geliştiricisi Corel ile de çalışmalar yürütüyor aynı zamanda.

 

ZenBook 13, sizi hayal kırıklığına uğratmayacak yüksek kapasiteli bir batarya ile çalışıyor. Uzun yolculuklar veya uzun toplantılar için ideal bir ürün olduğunun altını çizerek söyleyebilirim.

 

1.5 Saat üzerinde %0’dan %100 olarak şarj olmasıyla birlikte, yüksek performans olarak kullandığınızda 8-10 saat, ultra tasarruf olarak kullandığınızda ise 14 saat pil ömrü sunuyor.

 

 

Yeni nesil ASUS SonicMaster ses teknolojisini oluşturmak için, ASUS Golden Ear ekibi ünlü ev ve otomotiv ses uzmanları Harman Kardon ile çalıştı. Bozulmadan yüksek ses sağlayan akıllı amplifikatör teknolojisi dahil, üstün donanımdan oluşan özel sistem ve akıllıca tasarlanmış bir yazılım ZenBook 13'ün size en üst düzeyde ses deneyimi sunuyor!

 

Kamera Konusunda ise, Alexa ve Cortana ses kontrollü dijital asistanlara sahiptir. Ayrıca, Windows Hello ile hızlı, güvenilir, yüz tanıma desteği sağlayan bir kızılötesi 3D kamera içeriyor.

 

Ürün askeri seviyede dayanıklığa sahip olduğunu ve düşme, titreşim, irtifa yüksek sıcaklık ve düşük sıcaklık gibi bir takım testlerden başarıyla geçtiğini de vurgulayalım.

 

Kutu içeriği çok zengin olmasa da ürünün taşıyabilmek adına bir kılıf geliyor ürünün ince olmasıyla birlikte, adeta kitap gibi bu bilgisayarı taşıyabiliyorsunuz ve ağır olmamasıyla beraber, seyahat için en uygun bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

 

Bunların haricinde kutu içeriğinde bizleri bir USB girişi ile takılabilen bir Ethernet portu karşılıyor, muhtemelen Asus inceliğe önem verdiğinden dolayı ve portun bu ürünün inceliğinden daha kalın olması sebebiyle, bu Ethernet portunun gerektiğinde takılıp, aynı zamanda çıkarılabilir olmasını hedeflemiş ve oldukça iyi bir iş çıkarttığını da ekleyelim

 

Son olarak, böyle bir inceliğe tabii, adaptör de dahil oluyor. Bildiğiniz telefon şarj adaptörleri boyutunda olmasıyla oldukça bir o kadar kullanışlı olduğunu aktaralım.

 

Asus ZenBook 13, 8.500 – 9.000 TL arasında bir fiyat etiketine sahip ve 2 Yıl Asus Türkiye Teknik Sevis desteği de mevcut!

 

Yeni İnan Gazetesi olarak, deneyimledik ve Asus ZenBook 13’ü çok beğendik ve siz değerli okuyucularımıza şiddetle öneriyoruz.

 

Haber Tarihi : 30.01.2020