Ata’dan Eğitim - Öğretime Bir Destek Daha

Haber Marmara Ereğlisi Gündem

Marmaraereğlisi Belediyesi, pandemi sürecinde EBA TV üzerinden devam edecek olan eğitim öğretim faaliyetlerine, tüm öğrencilerin sorunsuz şekilde erişebilmesi adına EBA Destek Noktası oluşturdu.

Dünya’yı ve ülkemizi etkisi altına alan koravirüs salgını ile beraber pandemi sürecine girilmesiyle birlikte; geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında başlayan uzaktan eğitim programı, devam eden süreçte belirli sınıflarda yine EBA TV üzerinden devam edecek. Bu kapsamda; eğitimde eşitliği sağlamak adına Türkiye genelinde oluşturulan 4080 EBA Destek Noktasına, Marmaraereğlisi Belediyesi de oluşturduğu EBA Destek Noktası ile katkı sağlıyor.

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) destek noktasını ziyaret eden, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; ’’Evlerinden, uzaktan eğitime katılma imkanı olmayan öğrencilerimizin Eğitim Bilişim Ağı'ndan faydalanmalarını sağlamak için Büyükşehir İlköğretim Okulu’nda EBA destek noktası oluşturduk. Salgından dolayı herkes okula gidemiyor. Evlerinde veya bulundukları ortamda derslerini takip etme imkanı olmayan öğrencilerimiz için böyle bir adım attık. Öğrencilerimize katkı sağlayacağını umut ediyoruz. Salgının, çocuklarımızın eğitimini sekteye uğratmaması için tüm imkanlarımızı seferber etmeye özen gösteriyoruz. En kısa zamanda her şeyin normale dönmesini ve okullarımızın çocuk sesleriyle şenlenmesini temenni ediyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.’’ dedi.

Haber Tarihi : 29.09.2020