Aygun, Yol Sorununu Gündeme Taşıdı

Haber Şarköy Gündem

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami  Özcan Aygun, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı  Adil Karaismailoğlu tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği önergede, Tekirdağ’ın turistik ilçesi Şarköy’deki duble yol sıkıntısını gündeme taşıdı. Aygun, “Tekirdağ’ın Şarköy İlçesi kentin en turistik bölgelerinden biridir. Kış aylarında nüfus 32 bin 267 kişidir. Yaz aylarında gelen yazlıkçılar ve turistler nedeniyle nüfus 300 bin kişiye çıkmaktadır. Bu nedene Şarköy’ü İpsala Sınır Kapısı ile İstanbul Avrupa E-84  (D110) Karayolu’na bağlayan 33 kilometrelik yol yetersiz kalmaktadır. Şarköy’ün Edirne ve İstanbul illerine bağlantısı açısından da çok önemli olan bu yol, 1923 yılından bu yana tek şerit olarak kullanılmakta ve Şarköy’ün turizmine zarar vermektedir” dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, yaz aylarında artan nüfus nedeniyle yetersiz kalan ve tek şerit olduğu için can güvenliğini de tehdit eden yolun genişletilerek, ivedilikle çift şerit haline getirilmesini istedi.  Söz konusu yolun yoğun virajlı ve iniş-çıkışlı yapısı nedeni ile trafikte yüksek tehlike arz ederek, kazalara neden olduğunu kaydetti.

 SORULAR YÖNELTTİ

Aygun, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı  Adil Karaismailoğlu tarafından yanıtlanması istemiyle “ AK Parti iktidarı tarafından her seçim dönemi öncesinde söz konusu yolun, “duble yola” dönüştürüleceği vaat edilmektedir. Bu vaadinizi ne zaman gerçekleştireceksiniz? Yolun fizibilitesi hazırlanmış mıdır? Yolu kaç yılda tamamlamayı planlıyorsunuz? Şarköy’ün Edirne ve İstanbul illerine bağlantısını sağlayan bu 33 kilometrelik yolu, 2021 bütçesine alacak mısınız? Yol için düşünülen bütçe ne kadardır?”sorularını yöneltti.

Haber Tarihi : 08.10.2020