Aylar sonra yeniden tüm alanlarıyla hizmet veriyor

Haber Çerkezköy Gündem

Koronavirüs'ten (Covid-19) korunma tedbirleri kapsamında bir süredir yalnızca sebze-meyve kuru gıda alanlarının açık olduğu Çerkezköy Kapalı Pazar Yeri, Perşembe günü itibariyle tekrar tüm alanları açık bir şekilde hizmet vermeye başladı. Yetkililer, virüs tedbirleri kapsamında Salı ve Perşembe günü açılan pazar yerinin eski uygulamaya dönerek Perşembe ve Pazar günleri açılacağını kaydetti.
Çerkezköy Kapalı Pazar Yeri dün itibariyle Perşembe ve Pazar günleri olmak üzere tüm alanlarıyla (Kuru gıda, giysi, sebze, meyve, züccaciye, oyuncak) hizmet vermeye başladı.

 

UYARILAR YAPILIYOR

 

Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kontrolünde Pazar yerine maskesiz girilemezken, sosyal mesafe kurallarının uygulanmasına da devam ediliyor. Pazar yerinde tezgahlar arası mesafe üç metre olacak şekilde planlanırken, pazar yerine giriş çıkışlar kontrollü bir şekilde gerçekleştiriliyor. Giriş ve çıkışlarda gerek vatandaşlara, gerekse Pazar esnafına el dezenfektanı kullanmaları konusunda uyarılar yapılıyor.

"ADLİ VE İDARİ İŞLEMLER YAPILACAKTIR"

Zabıta Müdürlüğü ekipleri yaptıkları açıklamada "Koronovirüs tedbirleri nedeniyle pazar alanlarında tezgah açın esnafın sarı çizgi ve üç metre kuralına uyması zorunludur. Maskesiz ve eldivensiz satış yapmak yasaktır. Pazar alanına maskesiz giriş yapmak yasaktır. Pazar alanı içerisinde sigara içmek yasaktır. Pazar yerinde sosyal mesafe kuralına uyulması zorunludur. Kurallara riayet etmeyen esnaflar hakkında 1593 sayılı umumi hıfzıssıhha kanunu maddelerince ve 5326 sayılı kabahatler kanununun 32/1 maddesi gereğince adli ve idari işlemler yapılacaktır" dedi.

Haber Tarihi : 14.05.2020