BAĞLIK KUBA CAMİİ’NDE SECCADE DAĞITIMI YAPILDI

Haber Çerkezköy Gündem

 Pandemi ve artan Korona Virüs vaka sayıları nedeni ile hastalığın bulaşma riskini azaltmak için Çerkezköy Belediyesi tarafından  Cuma Namazı öncesi Bağlık Mahallemizdeki Kuba Camii’nde vatandaşlarımıza 150 adet seccade dağıtımı yapıldı.

   Bağlık Mahallesinde bulunan Kuba Camii’ne Cuma Namazını eda etmek için gelen vatandaşlara Çerkezköy Belediyesi tarafından seccade dağıtımı yapıldı. Belediye Başkanı Vahap Akay ve Bağlık Mahalle Muhtarı Tahsin Akgün tarafından dağıtılan seccadeler üzerinde Cuma Namazını kılan vatandaşlar, seccade dağıtımı dolayısı ile  Akay ve Çerkezköy Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

KUBA CAMİİ’NDE 150 ADET SECCADE DAĞITILDI

   Pandemi dolayısı ile camilerde Cuma Namazlarının sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun olarak kılındığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Ayrıca namaz kılmaya gelen vatandaşlarımızın seccadelerini yanlarında getirmeleri gerekiyor. Bugün Bağlık Mahallemizde bulunan Kuba Camiimize gelen vatandaşlarımıza Çerkezköy Belediyesi olarak namaz öncesi 150 adet seccade hediye ettik. Önümüzdeki haftalarda diğer mahallelerimizde de seccade dağıtımı gerçekleştireceğiz” dedi. 

ÖNLEMLERE TİTİZLİKLE UYALIM

   Pandemi ile mücadelenin devam ettiğini belirten  Akay, vatandaşlarımızdan sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralları ile alınan önlemlere titizlikle uymalarını istedi.

Haber Tarihi : 28.09.2020