Başkan Yüksel Kaçak Dökümlere Dikkat Çekti

Haber Süleymanpaşa Gündem

Kaçak hafriyat dökümlerinin yoğunluklu olarak yapıldığı alanlarda onlarca kamera ile görüntülü takip sistemi kurarak 24 saat gözetim yapan Süleymanpaşa Belediyesi, kısa sürede kaçak dökümlerin ciddi oranda azalmasını sağladı.

Alınan önlemlerle büyük ölçüde kaçak dökümün önüne geçilmesi sağlanırken, takip sistemleri ile tespit edilen kaçak dökümlerle ilgili de yasal işlem gerçekleştiriliyor.

BAŞKAN YÜKSEL’DEN KAMUOYU DUYURUSU

Konuyla ilgili bir kamuoyu duyurusu yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, kaçak hafriyat dökümlerinin verimli tarım arazilerini, yeşil alanları ve su kaynaklarını yok ettiğine vurgu yaparak, önümüzdeki dönemde kaçak dökümlerle mücadelenin tavizsiz olarak sürdürüleceğini belirtti.

YÜKSEL: “HAVADAN VE KARADAN DENETLİYORUZ”

Kaçak döküm yapanları çok ağır yaptırımların beklediği uyarısında bulunan Yüksel, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Süleymanpaşa’da, bölgemizin verimli tarım arazilerini, yeşil alanlarını, derelerini ve doğal güzelliklerini kirletici unsurlara karşı yürüttüğümüz yoğun mücadele aralıksız devam etmektedir.

Bu kapsamda havadan ve karadan yapılan kameralı denetimler doğrultusunda, ilçe sınırlarımız içindeki alanlara yapılacak kaçak dökümlerle ilgili sorumlular hakkında ağır para cezası yaptırımı uygulanacaktır.

Daha yeşil, daha güzel, daha yaşanabilir bir Süleymanpaşa için lütfen çevremizi koruyalım.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

DUYARLI VATANDAŞLAR ÇAĞRI MERKEZİNE İHBARDA BULUNABİLİR

Öte yandan, kaçak hafriyat dökümüne şahit olan duyarlı vatandaşların, 0 282 259 59 59 numaralı Süleymanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezine ihbarda bulunarak çevrenin korunmasına katkı sağlayabilecekleri belirtildi.

Haber Tarihi : 08.08.2020