Bayrak Emin Ellere Ulaştı

Haber Süleymanpaşa Gündem

Anıtkabir den 15 Eylül de yola çıkan bayrağımız 19 Eylül saat 19 da Tekirdağ da görkemli bir törenle Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a teslim edildi.

Ankara Anıtkabir den Ankara Kent Konseyi Bisiklet meclisi bisikletçileri tarafından Alınan Bayrağımız

Çardak, Gelibolu, Bolayır, Evreşe, Keşan, Malkara da yapılan görkemli karşılamaların ardından Tekirdağ’a ulaştı.

Törende konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Mustafa Kemal Atatürk Türkiye’nin kalbi olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti;” Bugün 99. Yılını kutladığımız ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e mareşallik ve Gazilik unvanının verişinin 99. Yılını çeşitli programlarla kutluyoruz. Kesinlikle bu uzun yıllar devam edecektir. Mustafa Kemal Atatürk bizim değişmez ve edebi Önderimizdir. Mustafa Kemal Atatürk Türkiye’nin kalbidir.  Ömür boyu da öyle kalacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün ideleri yol göstericimiz olmaya devam edecektir.  Bu bayrağın Tekirdağ’a getirilmiş olması bizim için gurur vericidir.  Bu bayrağı teslim alarak öpüyorum. Ay Yıldızlı Şanlı Al Bayrağımız, 19 Mayıs 2021 Tarihinde açılışını gerçekleştireceğimiz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binamızda dalgalandırılacaktır.”

Törene İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Muzaffer Doğan, Deva Partisi İl Başkanı Hasan Berk Çebi, Süleymanpaşa İlçe Başkanı Şerife Türüdü, Gelecek Partisi İl Başkanı Recep Nişancı , Gelecek Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Ün, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, CHP Süleymanpaşa Kadın Kolları Başkanı Tülay Çıtak Başbuğ, Tekirdağ Kent Konseyi Başkanı Yücel Ayaz, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, 57. Alay Komitesi ve Bisikletçiler katıldılar.

Haber Tarihi : 21.09.2020