Belediye Çalışanlarına İşaret Dili Eğitimi

Haber Çorlu Gündem

Çorlu Belediyesi, engelleri ortadan kaldırmak ve tüm vatandaşlara kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla çalışan personeline işaret dili eğitimi vermeye başladı.

2 Temmuz 2020 tarihinde başlayan İşaret Dili Eğitimi dersleri Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde İşaret Dili Eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Reyhan Çalışır tarafından veriliyor. Belediyenin farklı birimlerinde çalışmakta olan personeller eğitime katılarak vatandaşlarla işaret dilini kullanarak iletişim kurma becerisine sahip olacaklar.

‘Her Vatandaşa Eşit Hizmet’

Personelin eğitim almasından dolayı memnuniyet duyduklarını belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Belediye binamıza gelen her vatandaşımıza eşit hizmet sunmak temel prensiplerimizden biri. Engelli bireylerimizi de düşünerek personelimizin İşaret Dili dersleri almasını uygun gördük. Çalışanlarımızın da hevesle eğitime katılması bizleri çok mutlu etti. Daha iyi hizmet verebilmek amacıyla düzenlediğimiz eğitimlerimize ağırlıklı olarak vatandaşlarımızla birebir iletişim halinde olan personelimiz katılıyor. Hem vatandaşlarımız hem de personelimiz için verimli bir eğitim olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

İşaret Dili Nedir?

İşaret dili, işitme veya konuşma yetisine sahip olmayan bireylerle iletişim kurabilmeyi sağlayan el hareketleriyle yapılan jest ve mimikler kullanmayı gerektiren sessiz ve görsel bir dildir. Konuşma ve duyma yetisine sahip olmayan insanlarla iletişim kurabilmemiz için İşaret Dili Eğitimi almamız şarttır.

Haber Tarihi : 07.07.2020