Bölgenin lokomotif üniversitesi

Haber Süleymanpaşa Gündem

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, bu yılda öğrencilerin tercih ettiği üniversite oldu.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesini tercih eden ve yerleşen öğrenciler için elektronik ortamda kayıtlar 4 Eylül Cuma günü başladı.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesini kazanan öğrencilerin sembolik olarak bireysel kayıtlarını gerçekleştirdi.

Rektörlük binasında gerçekleşen programda öğrencilere hitap eden Prof. Dr. Mümin Şahin, “2021 – 2022 akademik yılı inşallah hepimiz için iyi ve verimli bir eğitim – öğretim yılı olur. Pandemiden ve her türlü musibetlerden uzak; sağlıklı, huzurlu, başarılı bir yıl geçmesini temenni ediyorum. Tüm öğrencilerimizi temsilen size ‘Hoş Geldiniz’ diyorum. Girişimcilik endeksindeki ilk 50 üniversite arasında Trakya’daki tek üniversite olan Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi artık sizin evinizdir. Birlikte verimli ve hayırlı bir Üniversite hayatı geçireceğiz inşallah. Öğrencilerimiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin farkını hissedecekler. Hepimize bu akademik yıl hayırlı, uğurlu olsun. Hakikaten iyi bir üniversiteye geldiniz. Bilimsel olarak da nitelik olarak da bunu fark edeceksiniz. Ayrıca gelecekte Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin isminin çok daha fazla duyulacağını göreceksiniz. Sosyal alanlar açısından, öğrenci kulüpleri açısından tüm olanaklarımız sizler için mevcuttur. Yeni gelen öğrencilerimiz ayrıca çok şanslı. Hemen yanı başımızdaki 280 dönüm orman arazimizi biz üniversitemize kazandırdık. Piknik ve mesire alanı olarak düzenledik. Personelimize ve öğrencilerimize ücretsizdir. Sosyal alan olarak sizlerin hizmetine sunulmuştur, yararlanabilirsiniz. Maddi yönden ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yemek bursu olanaklarımız mevcuttur. Tüm öğrencilerimizin her daim yanındayız. Genel Sekreterimiz Murat Kamil Tırpancı’nın, Öğrenci İşleri Daire Başkanımız Şenol Akyazı’nın ve Rektör ve Rektör Yardımcıları olarak bizim kapımız her zaman sizlere açık. Allah hem sizlerin, hem de tüm öğrencilerimizin bahtını açık, başarılarını daim etsin” dedi.

Kovid-19 önlemleri gereği maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun gerçekleşen programda Genel Sekreter Murat Kamil Tırpancı, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Şenol Akyazı ve idari personel de hazır bulundu.

28 bini aşan öğrenci sayısı ile şehrin ve bölgenin eğitim lokomotifi Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesine bu yıl lisansla yerleşen öğrenci sayısı 2124 olurken, ön lisansla yerleşen öğrenci sayısı da 3083 oldu. Toplamda 5207 öğrencinin yerleştiği NKÜ’de ek yerleştirme dönemlerinden sonra bu sayıların çok daha artması bekleniyor. Cuma gününden bu yana elektronik olarak kayıt yapan 4030 ve bireysel olarak kayıt yapan 470 öğrenci Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ailesinin bir parçası oldu.

Haber Tarihi : 09.09.2021