Büyükşehir’in araç filosu genişliyor

Haber Süleymanpaşa Gündem

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 11 adet temizlik aracı alarak araç filosuna dahil etti.

Temizlik araçlarının tanıtımı için sahil dolgu alanda bir tören düzenlendi. Törende bir konuşma yapan Çevre ve Deniz Hizmetleri Şube Müdürü İhsan Rendan, yeni alınan temizlik araçları ile ilgili teknik bilgileri paylaştı.

"Yapmış olduğumuz bu yatırımlar sayesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kendi imkânlarımızla, düşük maliyetle, etkin ve verimli bir şekilde hizmet verebilme imkân ve kabiliyetimizi arttırıyoruz"

Yeni alınan 11 adet temizlik makinesinin araç filosuna dâhil edilmesi ile hizmet kapasitenin arttırıldığını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  "Devlet Malzeme Ofisi'nden kamu teşvik indirimi kapsamında almış olduğumuz 11 adet yeni aracımızın toplam maliyeti 10 milyon 450 bin TL'dir. 11 aracın yıllık kiralama bedelinin 4 milyon 828 bin 560 TL olduğu göz önünde bulundurulduğunda, satın almış olduğumuz araçların maliyetini 2,5 yıl gibi kısa bir sürede amorti ettiği görülmektedir. Yapmış olduğumuz bu yatırımlar sayesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kendi imkânlarımızla, düşük maliyetle, etkin ve verimli bir şekilde hizmet verebilme imkân ve kabiliyetimizi arttırıyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak her gün 11 ilçemizde 21 bulvar, 198 cadde, 15 meydan, 19 sokak ve 7 sanayi sitesinde toplam 354 bin 700 metre yolun ve bu yolların kenarlarındaki kaldırımların temizliğini yapıyoruz. 11 aracımızın her biri bir ilçemizde faaliyet gösterecektir. Daha güzel ve daha yaşanılabilir bir Tekirdağ için çalışmaya devam edeceğiz. Temizlik araçlarımızın kentimize hayırlı olmasını diliyorum. " Dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, yeni alınan temizlik amaçlarıyla ilgili şu bilgilere yer verildi: “Yeni alınan temizlik araçlarının her biri 95 beygirgücü Dizel Süpürge Motoruna, 7 metreküp çöp toplama haznesine ve 1700 litre su haznesine sahiptir. Araçların yüksek vakum özelliği zorlu şartlarda dahi toz, çamur, sigara izmariti, çekirdek kabuğu ve ağaç yaprakları gibi katı atıkların toplanmasına imkân sağlamaktadır.”

Haber Tarihi : 02.12.2021