Camiler ve Din Görevlileri Haftası Dolayısıyla Müftü İpek’ten Ziyaretler

Haber Süleymanpaşa Gündem

1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yıldırım, İl Müftüsü İsmail İpek nezdinde tüm din görevlilerinin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutladı.

Ardından İl Müftüsü İsmail İpek, Vali Aziz Yıldırım’a Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda yapılacak etkinliklerle bilgi verdi ve günün anısına Vali Yıldırım’a kitap hediye etti.

Ziyaretleri sırasında İl Müftüsü İsmail İpek’e din görevlileri eşlik etti.

Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek, Din Görevlileri Haftası nedeniyle Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin’i ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette İl Müftü Yardımcısı Melek Cingöz ve Din Hizmetleri Uzmanı Cüneyt Karagün de bulundu.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette İl Müftüsü İsmail İpek Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin başarılarını büyük bir beğeni ile takip ettiklerini belirterek ikili işbirliklerinde kendilerine düşen görevlere her zaman hazır olduklarını söyledi.

İl Müftüsü İsmail İpek’i ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Rektör Prof.Dr. Mümin Şahin, “Toplumuzun manevi ve ahlaki yapısının gelişimi ve korunmasında müftülük hizmetleri büyük önem arz ediyor. Üniversite olarak müftülüğümüz ile her zaman yakın çalışmalar içinde olacağız” ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi : 29.09.2020