ÇERKEZKÖY’DE 19 MAYIS COŞKUSU

Haber Çerkezköy Gündem

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile bir ulusun kaderini değiştirmek için Samsun’a çıktığı ve milli mücadeleyi başlattığı tarih olan 19 Mayıs 1919’un 101. Yılı kentimizde pandemi nedeni ile farklı bir etkinlikle kutlandı.

GENCER SAVAŞ BANDOSU KUTLAMALARA RENK KATTI

   Salgın hastalık riski nedeni ile Çerkezköy Belediyesi bu yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile farklı bir etkinliğe imza attı. Çerkezköy Belediyesi, Gencer Savaş Bandosu’nu üstü açık bir tır ile kentimizin tüm mahallelerinde dolaştırarak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusuna ortak oldu.

ÇERKEZKÖY HALKI YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

   Veliköy Mahallesinden başlayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu dalga dalga tüm mahallelerimize yayılırken, Gencer Savaş Bandosu’na Çerkezköy halkı balkonlarından, evlerinden, pencerelerinden eşlik etti. Bandonun geçtiği cadde ve sokaklarda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu tavan yaparken, Çerkezköy Belediyesi önünde son bulan kutlamalara Çerkezköy halkı büyük ilgi gösterdi.

YİNE MEYDANLARDA HEP BİRLİKTE KUTLAYACAĞIZ

   Gencer Savaş Bandosu’nun Çerkezköy mahallelerini gezmesinin ardından saat 19.19’da saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşımız Belediye Meydanı’nda coşku ile okunduktan sonra Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy halkının ve tüm Türkiye’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 101. Yılı’nı bir kez daha kutlayarak, “Tüm hemşerilerimin öncelikle Kadir Geceleri mübarek olsun.

   Bugün 19 Mayıs. Milli mücadelenin 101. Yılı. Bu coşkuya, bu heyecana bu salgın döneminde balkonlarından, pencerelerinden coşkuyla takip eden tüm hemşerilerimi sevgi ile kucaklıyorum. İnşallah kısa sürede sağlıklı günlerde buluşacağız. Bayram coşkusunu, heyecanını yine meydanlarda hep birlikte kutlayacağız. Bir kez daha 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Haber Tarihi : 20.05.2020