Çerkezköy Devlet Hastanesi SOS veriyor

Haber Çerkezköy Gündem

Mart 2020'den bu yana tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de 7 bin 50 insanının hayatını kaybettiği Covid-19 ile mücadele aralıksız sürerken, son günlerde artan vaka sayıları karşısında hastaneler ilk günlerin aksine testleri pozitif çıkan hastaları hastanede karantina altına almak yerine evlerine göndermek isteyince hasta-hasta yakınları ile doktorlar ve yetkililer arasında sert tartışmalar yaşanıyor.

 

Önceki gün Çerkezköy Devlet Hastanesinde görevli personel ile iddiaya göre test yaptırmak isteyen Covid-19 şüphelisi bir bayan hasta ile yaşanan sözlü ve hakaretli tartışma hastane koridorunda bekleyen diğer hastalar tarafından büyümeden engellendi.

TEPKİ GÖSTERDİLER

Bölgede artan Covid-19 hasta sayısı Çerkezköy Devlet Hastanesinde kontrolsüz yığılmayı beraberinde getirirken, normal hastalık için hastaneye giden vatandaşlar Covid-19'lu hastalarla aynı ortamları paylaştıklarını iddia ederek hastanedeki başıboşluğa ve alınmayan önlemlere isyan ediyorlar. Hasta yakınları ise bilgi almak için soru sorduklarında bilgi verilmediğini ve yetkililerden " Giden nereye şikayet ediyorsanız edin' cevabını aldıklarını kaydettiler. Çerkezköy Devlet Hastanesinde hastalar ve hastane görevlileri ile yaşanan tartışma cep telefonu kameralarına ise böyle yansıdı.

Haber Tarihi : 14.09.2020